- -

Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho?

Je to 6. nejprodávanější SUV světa a 18. nejprodávanější auto vůbec. U nás o něm skoro neví, jeho nová generace je šancí k seznámení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho?

28.2.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Je to 6. nejprodávanější SUV světa a 18. nejprodávanější auto vůbec. U nás o něm skoro neví, jeho nová generace je šancí k seznámení.

Poslední dobou se věnujeme především novinkám, které uvidíme na ženevském autosalonu. Nejde ale o jedinou nadcházející motor show, už o měsíc později se bude prezentovat také v New Yorku a Šanghaji. V asijské metropoli se ukáže nová generace Havalu H6, tedy u nás prakticky neznámého auta. Podobně jako v případě Wulingu Hongguang ale stačí i Havalu H6 čínský trh na to, aby celkovými prodeji překonával většinu renomovaných konkurentů - loni to bylo 18. nejprodávanější auto světa, 6. nejlépe prodávané SUV a jednička na čínském trhu.

Jde tedy o vůz, kterému jsme pro jednou chtěli věnovat pozornost a odhalení prvních záběrů jeho nové generace k tomu dává dobrou příležitost. A s prvními snímky dorazily i první informace. Víme tedy, že novinka je o 40 milimetrů kratší, ovšem zároveň také o 40 mm širší než předchozí generace. Jde o vcelku mohutné SUV, které měří 4,6 metru na délku a 1,9 metru na šířku. Jaký bude rozvor se zatím neví, u dosluhujícího modelu to bylo 2 680 mm.

Jak jsme zmínili, rozhodně nejde o žádného drobka, s čímž souvisí také hmotnost. Ta se u první generace v závislosti na použitém motoru a výbavě vyšplhala až na 1 725 kg. U novinky lze sice čekat pokles, nicméně ani tak to při pohledu pod kapotu nebude žádná hitparáda. H6 totiž bude k mání se starším přeplňovaným dvoulitrem či zcela novým 1,3litrovým turbomotorem.

Pohonné jednotky tedy rozhodně nejsou velkoobjemové, v kombinaci s přeplňováním ale mohou nabídnout dostatečný výkon. Přenášet jej bude pokaždé na všechna čtyři kola sedmistupňový dvouspojkový automat od Getragu, který ve srovnání s minulostí představuje výrazné zlepšení.

Od pohonných jednotek se můžeme přesunout ke vzhledu. Na přídi vidíme výraznější čelní masku doplněnou párem nových světlometů. Ty doprovází více chromových doplňků, záď zdobí stylovější víko zavazadelníku, odlišné koncové lampy nebo netradičně stylizované koncovky výfuku obklopující falešný difuzor.

Dovnitř se nastěhoval plně digitální 12palcový přístrojový štít, kterému společnost dělá centrální obrazovka natočená společně s konzolí směrem k řidiči. Rozhodně přitom nejde o místo, které by působilo přepláceně či naopak nedotaženě, ale kokpit plně srovnatelný s evropskou konkurencí. Dá se proto předpokládat, že nyní bude H6 ještě žádanější.

V to doufá i designový šéf čínské značky Pierre Leclercq, dle kterého „H6 je pro nás u Havalu extrémně důležitým vozem. Když máte nahradit opravdu úspěšný produkt, je to vždy náročné. Jelikož jde ovšem o náš nejprodávanější model, bylo důležité, aby zákazník v průběhu vývoje druhé generace H6 zůstal prioritou.“

Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho? - 1 - Haval H6 2017 prvni dalsi 01Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho? - 2 - Haval H6 2017 prvni foto 01Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho? - 3 - Haval H6 2017 prvni foto 02Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho? - 4 - Haval H6 2017 prvni foto 04Toto je nová generace jednoho z nejprodávanějších SUV světa. Znáte ho? - 5 - Haval H6 2017 prvni foto 05
Nový Haval H6 se ukázal na prvních fotkách. Oproti minulosti vypadá lépe zvenčí i zevnitř

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama