- -

Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše

Nedávné fotky z noční dálnice nelhaly ani v nejmenším. Nové auto slavného lyžaře je skutečně hotové a je znovu tak bláznivě upravené, jak jsme zvyklí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše

15.11.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Nedávné fotky z noční dálnice nelhaly ani v nejmenším. Nové auto slavného lyžaře je skutečně hotové a je znovu tak bláznivě upravené, jak jsme zvyklí.

Jon Olsson se rozhodl opustit svět supersportů a luxusních aut a za nový vůz zvolil skutečně extrémní off-roadový speciál. Základem pro jeho novou kreaci se stal Mercedes-Benz G500 4x4^2. Pokud tedy Olsson naznačoval, že jeho předchozí Rolls-Royce Wraith by mohl mít díky poháněným zadním kolům v zimě problém, nyní se jakýchkoliv nesnází obávat nemusí - s portálovými nápravami dojede opravdu kamkoli.

Pár dnů staré fotky z dálnice tedy skutečně ukazovaly Olssonův vůz, teď ale k prvním pohledům můžeme přidat i první informace. Olssonův G500 4x4^2 byl pojmenován Lord Hans, a to po lyžařově bratrovi, který „miluje průzkum divočiny“. K tomu je kreace jako stvořená, zvláště když rozhodně nezůstala v základní konfiguraci. Má modifikovanou karoserii, která se chlubí nejen pro Olssona již tradičním maskáčovým lakem, ale také karbonovými doplňky. Příď zdobí masivní ochranný rám doplněný navijákem a dodatečnými světly. Další světelná rampa je i na střeše, společnost jí tam dělají rezervní pneumatiky.

Jakkoliv se to u tohoto auta nezdá potřebné, upraven byl i podvozek. Důvodem byla vylepšení pohonné jednotky a z ní vyplývající vyšší nároky na zbytek vozu. Pod kapotou pracuje osmiválec, který ve standardním stavu posílá na všechna čtyři kola 422 koní a 610 Nm točivého momentu. Olsson říká, že aktuálně by se motor měl blížit nějakým 800 koním, tedy skoro k dvojnásobku tovární hodnoty. Přesné číslo ale ještě k dispozici nemá, neboť Lord Hans ještě nebyl na měření - to je v plánu až poté, co budou provedeny veškeré naplánované modifikace.

Je tedy více než jisté, že s přepracovaným off-roadem se ještě setkáme, aktuálně tak jen dodáme do placu pár snímků a jedno video z testů, které proběhly nepřekvapivě v Nizozemí. Právě v této zemi sídlí společnost Absolute Motors, která má přestavbu vozu na svědomí. Jde o stejného úpravce, jenž se postaral i o předchozí Wraith, který již nově patří společnosti Auto Leitner.

Vyjma výše zmíněného se Lord Hans pyšní také karbonovým „šnorchlem“ od Brabusu. Díky tomu tedy G-Wagen nezastaví ani hlubší potok či menší řeka, jak je ostatně patrné z níže přiložených záběrů. Na těch přitom nenajdete pohled do interiéru, což ale není překvapivé, aktuálně je prý takřka v sériovém stavu.

Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 1 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 01Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 2 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 02Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 3 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 03Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 4 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 04Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 5 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 05Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 6 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 06Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 7 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 07Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 8 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 08Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 9 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 09Toto je nový speciál Jona Olssona. Říká si Lord Hans a i s 800 koňmi prý projede vše - 10 - Mercedes-Benz G500 4x4 Jon Olsson prvni sada 10
Jon Olsson konečně oficiálně představil svůj nový projekt. Za názvem Lord Hans se přitom ukrývá výrazně přepracovaný Mercedes-Benz G500 4x4^2, jehož výkon měl narůst někam k 800 koní

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše