Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá?

K novému autu obvykle dostanete tak nanejvýš lékárničku a koberečky a nezřídka si za obojí musíte ještě připlatit. K Dodgi Challenger Demon vám přibalí celou bednu věcí navíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá?

3.3.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

K novému autu obvykle dostanete tak nanejvýš lékárničku a koberečky a nezřídka si za obojí musíte ještě připlatit. K Dodgi Challenger Demon vám přibalí celou bednu věcí navíc.

Dodge Challenger SRT Demon je pro nás auto z jiného světa. Částečně i proto, že my Evropané si nejlépe zrychlující vůz světa standardně koupit nemůžeme, to ale není neřešitelný problém - v nabídce českých dovozců se čas od času nějaký objeví a zrovna teď jeden vidíme s cenou jednoho 3 984 999 Kč, třebaže na našem území nestojí. Vysoké ceny dané obrovským převisem poptávky před omezenou nabídkou jsou druhým důvode, proč Demon působí jako něco zcela mimořádného, tím hlavním je ale nepochybně jeho akcelerace. Stovku (resp. 97 km/h) za 2,3 sekundy dnes nezdolá žádné jiné auto homologované pro veřejné komunikace.

Zadní nápravu pohání kompresorem dotovaný 6,2litrový V8, který má se závodním palivem dosahovat výkonu 852 koní (635 kW) a na „brzdě” už mu v sériovém stavu naměřili i 900 koní. Jen vysokooktanové palivo ale nestačí, auto k němu potřebuje ještě řídicí jednotku a pár dalších vylepšení. Všechny tyhle věci jsou součástí bedny, které majitelé k autu dostanou. Pravda, i ta je za příplatek, automobilka ale říká, že neexistuje prodaný Demon bez ní - koupě vozu by pak skoro nedávala smysl.

Jednu tedy dostali i lidé z tuningové firmy Hennessey a její příchod tamní zaměstnance potěšil asi tak, jak malé děti návštěva Santy. O rozbalení tohoto velkého dárku se s námi naštěstí podělili, takže se můžeme do detailu podívat, co tahle „bedna štěstí” skrývá.

Krabice zaujme už svou bytelností, železnými zámky a plaketkou určující konkrétního majitele i jeho vůz. Po rozbalení pánové našli uvnitř pojízdný hydraulický zvedák, bezdrátový, rázový utahovák šroubů s dobíječkou, momentový klíč, tlakoměr na pneumatiky, mřížku ventilace v blatníku s individuálním popiskem a pytel s nářadím. To je v podstatě nudné nářadí a něco málo navíc, majitelé ji budou milovat kvůli něčemu docela jinému.

Tím hlavním je řídící jednotka pro nejostřejší nastavení hnacího ústrojí, propustnější vzduchový filtr, tlačítko pro volbu vysokooktanového paliva, dva úzké přední disky a krytka otvoru, ve kterém je přichyceno pravé vnější zpětné zrcátko. To všechno je pochopitelně optimalizace pro dosahování maximální možné dynamiky - jen s těmito prvky udělá „démon” stovku za 2,3 sekundy. A pokud se ptáte, co budete dělat se standardními koly, pak krabice obsahuje i pěnové výstelky zavazadlového prostoru, do nichž je můžete uložit.

Podívejte se na to všechno níže i obrazem, je to vážně kouzelná krabice. A vážně se nedivíme, že si ji dosud pořídil každý z kupců Challengeru Demon...

Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 1 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 01Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 2 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 02Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 3 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 03Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 4 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 04Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 5 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 05Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 6 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 06Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 7 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 07Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 8 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 08Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 9 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 09Tuhle krabici dostanete k nejlépe zrychlujícímu autu světa. Co vše skrývá? - 10 - Dodge Challenger SRT Demon krabice s dily na drag race 10
Dodge ke svému Challengeru SRT Demon poskytuje krabici plnou příslušenství pro zlepšení akcelerace vozu na maximum

Zdroj: Hennessey Performance@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše