- -

VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas

Sedmimístná novinka chce být američtější, proto se pochlubí názvem... afrického pohoří. Označení Teramont ale nemusí být zcela ze hry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas

7.10.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Sedmimístná novinka chce být američtější, proto se pochlubí názvem... afrického pohoří. Označení Teramont ale nemusí být zcela ze hry.

Pro Volkswagen není situace v zámoří zrovna optimistická, americké prodeje totiž klesly o citelných 12 procent. Vliv na to přitom nemají jen dozvuky kauzy Dieselgate, ale také zastarávající a především danému trhu nepříliš vyhovující nabídka. Pomocnou ruku by ovšem automobilce mělo podat nové velké SUV, které jsme dosud spojovali s názvem Teramont. Nyní však vyšlo najevo, že minimálně Američané mohou počítat s odlišným pojmenováním - a to představuje v rámci Volkswagenu velkou změnu.

Dosud přitom všechny crossovery a SUV - a to i některé koncepční - začínaly písmenem „T“. Důkazem za všechny budiž modely Tiguan, Touareg či třeba studie T-Roc a T-Prime. Výše zmiňované označení Teramont tedy navazovalo na letitou tradici, nicméně šéf amerického zastoupení značky Hinrich Woebcken naznačoval, že pro tamní klientelu je poněkud krkolomné a proto se sedmimístné SUV možná dočká čehosi jiného.

„Pokud by před dvěma či třemi lety měl region vybírat název, dočkali bychom se jasného 'ne'. Nicméně je tu znamení, že Wolfsburg na tom již nebazíruje,“ uvedl v červnu Woebcken. Jeho slova přitom nebyla ani zdaleka vycucána z prstu, neboť nové informace mluví o označení Atlas, které si vybrali sami Američané a se kterým SUV skutečně zamíří do tamních showroomů. Bude však třeba menší trpělivosti, neboť ačkoliv výroba odstartuje ještě letos, prodeje se rozjedou až ve druhém čtvrtletí 2017.

Novinka se bude montovat v továrně v Chattanooga, kromě toho se ovšem do hry zapojí také čínské montážní linky, jenž budou zásobovat domácí trh. Je přitom klidně možné, že právě pro Asiaty bude zachováno označení Teramont, které by pro tamní klientelu nemuselo být nepřijatelné. Už jen kvůli tomu, že v něm můžeme najít jistou spojitost se slavnou terakotovou armádou. Zda ale realita vskutku bude taková, je nyní sporné.

Víme ovšem, že SUV na obou částech světa nabídne až sedm sedadel, přičemž velikostně zastíní cokoliv, co Volkswagen pustil do prodeje. Po stránce cenové ovšem Atlas zamíří pod Touareg, a to kvůli relativně levné americké konkurenci, se kterou by jinak neměl šanci bojovat. I proto ve výsledku nedostane do vínku „prémiovější“ interiér, nýbrž kabinu převzatou do velké míry ze Škody Kodiaq.

Ve finále lze dodat, že mluvčí Volkswagenu prozatím jakékoliv výše zmíněné informace odmítá. Nicméně jednat by se mělo o realitu. Za nás pak můžeme zmínit, že označení Teramont nám přeci jen znělo více americky, kupříkladu s přihlédnutím na tamní Vermont. To ale nejspíše tamní klientela i vedení nebrali v potaz, místo toho se rozhodli novinku pojmenovat dle afrického pohoří.

VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 1 - VW Teramont 2017 bez maskovani dalsi 01VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 2 - VW Teramont 2017 bez maskovani dalsi 02VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 3 - VW Teramont 2017 bez maskovani dalsi 03VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 4 - VW Teramont 2017 bez maskovani dalsi 04VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 5 - VW Teramont 2017 bez maskovani dalsi 05VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 6 - VW Teramont 2017 nove spy foto 01VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 7 - VW Teramont 2017 nove spy foto 02VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 8 - VW Teramont 2017 nove spy foto 03VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 9 - VW Teramont 2017 nove spy foto 04VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 10 - VW Teramont 2017 nove spy foto 05VW mění zaběhlé pořádky, nové velké SUV ponese jméno Atlas - 11 - VW Teramont 2017 nove spy foto 06
Nové SUV Volkswagenu nakonec dostane název Atlas, tedy alespoň pro Ameriku. Takto jsme jej mohli vidět na fotkách z Číny zvenčí i zevnitř

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama