Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou

Pablo Escobar je mrtvý, dodnes ale platí za nejbohatšího zločince dějin a v 1989 jej Forbes označil za osmého nejbohatšího muže světa. Jeho bratr teď říká, že spasí Teslu Elona Muska.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou

24.7.2019 | Petr Prokopec

Pablo Escobar je mrtvý, dodnes ale platí za nejbohatšího zločince dějin a v 1989 jej Forbes označil za osmého nejbohatšího muže světa. Jeho bratr teď říká, že spasí Teslu Elona Muska.

Nejspíše každý ví, že Elon Musk má blízko k drogám. Šéf Tesly si dokonce potáhl z jointa marihuany během živého vysílání, zároveň přiznal i jistou závislost na prášcích na spaní. A spekuluje se o tom, že užívá kokain. Nyní se může stát nejznámějším prodejcem drog v celé historii lidstva, neboť na stole má nabídku od bratra nejbohatšího zločince dějin, zesnulého narkobarona Pabla Escobara.

Roberto de Jesús Escobar Gaviria se narodil o dva roky dříve než jeho známější sourozenec, nechvalně proslulý Medellínský kartel přitom založili společně. El Osito neboli Malý medvěd, jak zněla jeho přezdívka, měl na starosti účetnictví. Za to se stejně jako Pablo dostal do vězení, ovšem jen na pár měsíců, než se v červenci 1992 povedl oběma bratrům útěk. Již o rok později se však Roberto úřadům opětovně vzdal, a zatímco Pabla v prosinci 1993 zastřelila policie, on přišel prakticky ve stejné době ve vězení o oko.

Před pěti lety byl Roberto opětovně propuštěn na svobodu, sekat latinu ale rozhodně nezačal. Již o dva roky totiž požadoval po streamovací službě Netflix jednu miliardu dolarů (cca 22,9 miliardy korun) za sporný obsah seriálu Narcos. Dle El Osita televizní stanice zkreslila některá fakta, a co je podstatnější, neoprávněně prý použila samotný název, který prý vymyslel on. Pokud navíc Netflix nezaplatí, měl by raději posílit bezpečnost svých pracovníků.

Že nejspíše nejde o výhrůžky, které by šlo brát na lehkou váhu, dokládá vražda jednoho ze zaměstnanců Netflixu, ke které došlo před natáčením čtvrté série. Nedá se samozřejmě tvrdit, že za ní stojí přímo Roberto, nicméně v rámci kartelu měl na starosti právě ozbrojené zabijáky. Jakkoliv je mu tedy letos dvaasedmdesát let, stále jej nemůžeme podceňovat. A přesně to by neměl dělat ani Musk, který se s Malým medvědem dostal do křížku před několika málo dny.

Escobar právě během tohoto měsíce začal prodávat propanový hořák, který dostal podobu plamenometu. Přitom obvinil Muska, že mu ukradl jeho nápad, který měl Roberto v roce 2017 probírat s jedním z inženýrů spřízněných se šéfem Tesly. Ten má nyní několik šancí, jak spor urovnat. Jednou z nich je zaplacení 100 milionů dolarů (2,29 miliardy korun) v hotovosti či v akciích kalifornské automobilky, druhou pak postoupení ředitelského křesla ve značce.

Na tento požadavek již zareagoval Musk na Twitteru odmítavě, čímž Escobara rozhodně nepotěšil. Ten mu nyní zaslal nový dopis, ve kterém mu dává dvě možnosti, jak jednak spor urovnat a zároveň ještě udělat Teslu ziskovou. Tou první je založení společnost Elon Escobar Drugs Inc, která by, jak je již uvedeno v jejím názvu, prodávala drogy. Konkrétně by šlo o marihuanu, se kterou má Roberto nemalé zkušenosti, neboť s jejím pašováním začínal.

Druhou možností je, že Musk bude za Escobara orodovat u prezidenta Donalda Trumpa. Pokud by Roberto dostal milost a mohl tak legálně cestovat do Spojených států, založil by s Muskem joint venture, v jehož středu by stál prodej vozů Tesly. „Možnost číslo tři neexistuje. Udělej tyto dvě věci a jsme v pohodě můj příteli. Čekám na odpověď,“ zní Escobarův vzkaz pro Muska, který do značné míry připomíná výzvu „peníze nebo život“.

Reakce šéfa Tesly zatím není známa, nicméně se dá předpokládat, že nepřistoupí ani na jednu ze dvou nabízených možností. Otázkou však je, co se bude dít dále. Jisté je pouze to, že Musk se evidentně dostal do Escobarova hledáčku a ten jej nehodlá pustit ze zřetele. Dokonce mu dal i přezdívku, jak je v mafiánském světě běžné, a to La Mosca (Muška) dle prvního vozu, který Roberto a Pablo používali k pašování a který dodnes funguje. Jak moc vážně to celé brát, je otázkou, ale s nikým jménem Escobar asi není radno si zahrávat...


Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 1 - Pablo Escobar racing car 01Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 2 - Pablo Escobar racing car 02Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 3 - Pablo Escobar racing car 03Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 4 - Pablo Escobar racing car 04Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 5 - Pablo Escobar racing car 05Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 6 - Pablo Escobar racing car 06Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 7 - Pablo Escobar racing car 07Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 8 - Pablo Escobar racing car 08
Světoznámý drogový boss Pablo Escobar je považován za nejbohatšího zločince dějin, v roce 1989 jej Forbes označil za 8. nejbohatšího člověka světa. Pablo je mrtev, jeho bratr Robert ale žije

Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 9 - Elon Musk a Roberto Escobar 01
Kvůli podobným plamenometům se rozhořel spor mezi ním a Elonem Muskem

Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 10 - Elon Musk a Roberto Escobar 02Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 11 - Elon Musk a Roberto Escobar 03Bratr nejbohatšího zločince dějin nabízí pomoc Tesle, prý ji učiní ziskovou - 12 - Elon Musk a Roberto Escobar 04
Robert Escobar nyní šéfovi Tesly nabízí, aby rozjeli společný podnik a začali prodávat marihuanu

Zdroj: TMZ

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše