Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný

Novému francouzskému sedanu a kombi střední třídy nikdo nemůže upřít působivý design. Jenže to je naneštěstí pro něj asi jediná vlastnost, kterou dokáže okouzlit, alespoň podle What Caru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný

17.12.2018 | Petr Prokopec

Novému francouzskému sedanu a kombi střední třídy nikdo nemůže upřít působivý design. Jenže to je naneštěstí pro něj asi jediná vlastnost, kterou dokáže okouzlit, alespoň podle What Caru.

Stále více při koupi nového vozu míří směrem k SUV a množství zájemců o auta jiných obchodních tříd kvůli tomu ubývá. Na to reagují i automobilky, jejichž nabídka klasických osobních aut se začíná rychle smrskávat. Peugeot se rozhodl, že jako jeden z mála neprémiových výrobců zůstane věrný tradici a i v této době přijde s dalším velkým sedanem a kombíkem. Proto letos odhalil novou generaci modelu 508. Otázkou však zůstává, zda Francouzi tentokráte skutečně neměli raději plynout s davem, místo aby šli proti proudu.

V prvé řadě je totiž třeba si uvědomit, že nový Peugeot 508 rozhodně není levný. Na českém trhu startuje na částce 730 tisíc korun, za což je možné počítat s relativně bohatou standardní výbavou zahrnující třeba automatickou dvouzónovou klimatizaci, výškově stavitelné sedadlo řidiče, zadní parkovací asistent či řadu bezpečnostních systémů. Nicméně pod kapotou se nachází diesel, jemuž Evropa momentálně nefandí. Navíc jde o pouhou jedna-pětku, která nepatří zrovna mezi dynamické jednotky.

Tak to alespoň vidí Doug Revolta z magazínu What Car?, který za volant francouzského sedanu usedl. Základní agregát značky ale rozhodně nedoporučuje, nedostačující výkon neumožní bezpečné předjížděcí manévry a vlastně se ani nehodí na dálkové cestování. To vše lze vyřešit přestupem k dvoulitrovému turbodieselu, nicméně Revolta jako ideál vidí přeplňovanou benzinovou jedna-šestku. Ta je k mání se 180 a 220 koňmi, přičemž první z nich nabízí lepší hodnotu za peníze.

Volba benzínového motoru v kombinaci s výše zmíněnou výbavu ale zvýší cenu na 800 tisíc korun. To už je suma, která velkému Peugeotu sráží vaz. Jak Revolta dále dodává, kromě atraktivního designu vůz ve srovnání s konkurencí nemá mnoho co nabídnout. Mazda 6 se mu totiž vyrovná vizuálně, Peugeot navíc překonává zavazadelníkem. S tím pak samozřejmě nemá problém ani tuzemská Škoda Superb, která 508 válcuje vnitřním prostorem pro cestující, zejména pak pro ty vzadu.

Právě českému vozu nakonec Revolta dává před Peugeotem palec nahoru. Ten francouzský dle něj je vhodný leda pro firemní flotily, a to ještě navíc v nejslabší dieselové verzi, jež přichází s papírově nejnižší spotřebou. Jejím udávaným 3,8 litrům se Superb nemůže rovnat v žádném provedení, nicméně na druhou stranu i základní 1,5 TSI se 150 koňmi nechává ve sprintech Francouze dalece za sebou, stejně jako nejlevnější 2,0 TDI znovu se 150 oři.

Snad nejpodstatnější ovšem je, že Superb je u nás i v Británii při vyšších kvalitách o poznání levnější než Peugeot - tady začíná na 660 tisících s 1,5 TSI a 704 tisících s 2,0 TDI. Navíc v tomto případě je třeba dodat, že ani Superb vlastně není ošklivé kačátko. I proto se jej v říjnu v Evropě prodalo skoro pětkrát více než Peugeotů 508, a to v nabídce Škody řádila černá ruka zvaná WLTP, na níž byli Francouzi lépe připraveni.


Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 1 - Peugeot 508 2018 videoscreen 01Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 2 - Peugeot 508 2018 videoscreen 02Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 3 - Peugeot 508 2018 videoscreen 03Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 4 - Peugeot 508 2018 videoscreen 04Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 5 - Peugeot 508 2018 videoscreen 05Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 6 - Peugeot 508 2018 videoscreen 06Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 7 - Peugeot 508 2018 videoscreen 07Britové porovnali nový Peugeot 508 se Škodou Superb, verdikt je jednoznačný - 8 - Peugeot 508 2018 videoscreen 08
Nový Peugeot 508 je sice na pohled překrásný, nicméně zároveň je spojen i s řadou prohřešků, díky nimž jej jasně překonává i letitá Škoda Superb

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše