Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami

Co uděláte, když s něčím nejste spokojeni, ale nikdo s tím nic nedělá? Pomůžete si sami, přece. Přesně tak začala řešit mizerný stav silnic jedna americká firma, která rozváží pizzu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami

12.6.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Co uděláte, když s něčím nejste spokojeni, ale nikdo s tím nic nedělá? Pomůžete si sami, přece. Přesně tak začala řešit mizerný stav silnic jedna americká firma, která rozváží pizzu.

Firma Domino's Pizza začala rozvážet jídlo po americkém Michiganu v šedesátých letech minulého století. Od té doby se vypracovala do velké, nadnárodní společnosti kráčející s dobou. To samé se ovšem nedá říci o amerických silnicích. Rozvažeči pizzy tak občas mají problém doručit objednávku v původním stavu, protože kola musí překonávat hluboké výmoly, které nedělají dobře jídlu, autům ani jim samotným. A není to lokální problém, americká infrastruktura není dokonalá, proto se zaměstnanci občerstvení rozhodli přiložit ruku k dílu.

Na webové stránce Domino's věnující se tomuto problému je možné na vlastní oči poznat chování nákladu na různých typech silnice - od hladkého asfaltu po tankodrom. Dále se návštěvník dočte, že: „Díry, praskliny a hrboly mohou způsobit nevratné poškození pizzy při jízdě z Domina do cílové adresy. Nemůžeme stát opodál a nechat váš sýr sklouznout na jednu stranu...“ Proto lidé z firmy i vlastnoručně pomáhají při opravách rozbitých cest.

Zákazníci mohou na zmíněné internetové stránce hlasovat pro opravu svého města, aby dostali na stůl vždy prvotřídní pizzu. Prostřednictvím tohoto programu firma Domino's pomáhala opravit úseky nejen v domovském Michiganu, ale také v Texasu, Delawaru, Georgii nebo Kalifornii. Těžká práce v zamrzlém Delawaru na severu USA znamenala vítanou pomoc pro napjatý rozpočet, uskupení pomocníků označených nápisem Paving for Pizza (volně česky řekněme Asfaltování pro pizzu) zasypalo čtyři desítky výmolů během deseti hodin. Georgie si ulevila dokonce od 150 nerovností.

Užitečná věc pro města je zároveň výborný marketingový tah. Každý nový asfalt je označený logem pizzerie a nápisem Paving for Pizza nebo Oh Yes We Did jako vítězný pokřik pro další rovný kus silnice bez propadlin. Někdo od nás by si z toho mohl vzít příklad. Jen si nejsme jisti, jestli by při množství neduhů místních silnic nezkrachoval hned první týden, kdy by s opravami začne...


Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 1 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 01Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 2 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 02Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 3 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 03Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 4 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 04Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 5 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 05Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 6 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 06Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 7 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 07Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 8 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 08Doručovatelé pizzy nemohli vystát rozbité silnice. A tak si je začali opravovat sami - 9 - Pizzerie pomaha opravovat americke silnice 09
Zakoupením pizzy na dovoz se dá nepřímo pomoci i s opravou silnic, dobrý nápad

Zdroj: Autoblog

Mirek Mazal

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše