Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor

S výkyvy teplot dostávají silnice zabrat. Po zimě se české cesty pravidelně mění v tankodrom, což může mít vážnější následky, než by se dalo očekávat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor

9.2.2018 | Mirek Mazal | 21 příspěvků

S výkyvy teplot dostávají silnice zabrat. Po zimě se české cesty pravidelně mění v tankodrom, což může mít vážnější následky, než by se dalo očekávat.

Blíží se jarní období, kdy se na našich nekvalitních silnicích objeví nové výmoly a nebude před nimi úniku. Nakonec už teď se jich objevuje dost, a to je teprve únor. Než silničáři zasypou štěrkem nejhorší trhliny, může se stát úsek nebezpečným a způsobit nejednu nepříjemnost. A nejde tu jen o následky pro některé součásti automobilu, které trpí každým průjezdem výmolu, větší díra v komunikaci může rozhodit celé auto a způsobit i autonehodu.

Jde o to, že hluboká jáma vyvede vůz z rovnováhy a ten se stane obtížně ovladatelným. Stačí přidat chvilku nepozornosti nebo leknutí řidiče, který zbrklou reakcí situaci ještě zhorší. Podobně jako v Michiganu - domovu nejhorších silnic v USA, kde se štěrbiny v asfaltu proměnily v kaňony.

Zničené jsou celé pruhy silnice, proto auta nemají kam uhnout. Zpravodajská stanice zveřejnila záběry dokladující, co nerovná vozovka dokáže způsobit. Několik netušících řidičů vjede do rozbitého úseku, jejich auto dostane smyk a letí ven z cesty. Pozornější ukočírují kormidlo a zůstanou na asfaltu, ale jejich podvozek dostane zabrat. Jiní se dostanou i zcela mimo silnici nebo se srazí s dalšími. Je to komické i tragické zároveň - nic z toho se nemuselo stát.

Silný provoz a prudké mrazy zničily silnici do takové míry, že hrboly dovedou rozhodit i těžké nákladní automobily s návěsem, takže vedení města hledá řešení. Teď se snaží provizorně za plného provozu zasypávat nejhorší místa. Dočasná oprava sypkým materiálem ale vydrží jen chvíli, protože silnice I-94 je jednou z nejvytíženějších. Jediným řešením by bylo ji částečně uzavřít a pořádně opravit, ale jak vidno, nejen u nás se do něčeho takového nikomu nechce.

Buďte tedy v tuto dobu obzvlášť obezřetní, neboť už minulý závan zimy kvalitě českých silnic neprospěl. A po tom aktuálním budou jistě vypadat ještě hůře. Výmol se může objevit kdekoli, a povrch silnice je tak třeba sledovat ještě více než kdy jindy. Je ale třeba na ně reagovat přiměřeně situaci a naučit se také neudělat nic. Pokud se před vámi zjeví na poslední chvíli nějaký výmol, bývá lepší ho prostě přejet - poškozená pneumatika, ráfek či podvozek jsou pořád lepší možnosti než vjet s autem do protisměru nebo mimo silnici...


Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor - 1 - Diry ve vozovce zpusobuji nehody Detroit 01Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor - 2 - Diry ve vozovce zpusobuji nehody Detroit 02Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor - 3 - Diry ve vozovce zpusobuji nehody Detroit 03Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor - 4 - Diry ve vozovce zpusobuji nehody Detroit 04Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor - 5 - Diry ve vozovce zpusobuji nehody Detroit 05Tragikomické záběry ukazují, co vše umí způsobit díry v silnici. Dávejte na ně pozor - 6 - Diry ve vozovce zpusobuji nehody Detroit 06
Hned několik vážných nehod způsobily výmoly na této dálnici, jak ukazují záběry z dopravní kamery

Zdroj: Clickondetroit

Mirek Mazal

Diskuze 21 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama