Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT?

Ještě před Vánoci nám Jeremy Clarkson s kolegy nadělí další epizodu druhé série The Grand Tour. Ta bude zajímavými vozy opravdu našlapaná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT?

19.12.2017 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

Ještě před Vánoci nám Jeremy Clarkson s kolegy nadělí další epizodu druhé série The Grand Tour. Ta bude zajímavými vozy opravdu našlapaná.

Druhá sezóna The Grand Tour je v plném proudu, tento pátek nás čeká premiéra již třetí epizody. Nač se přitom těšit? Zejména na Jeremyho Clarksona, který nakoukne do světa miliardářů. Zjišťovat totiž bude, zda je lepší kvůli snídani v St. Tropez, lyžování v Alpách a večeři v Turíně použít soukromé tryskáče a vrtulníky nebo raději nové Bugatti Chiron. Počítat tedy můžeme s epickým výletem napříč Evropou.

James May se pro změnu vypraví na Malorku, aby tam vyzkoušel novou Kiu Stinger GT a rovnou ji postavil proti dvěma skateboardistům. Posléze se pak připojí k Richardu Hammondovi, aby společně našli lék proti nudě v nové závodní formě parkování aut. Co přesně si pod tím představit, je zatím záhadou. Nicméně je evidentní, že Richard ještě nebude plně při síle a tak s ničím náročným na řízení nepočítáme.

Tím nám třetí epizoda nekončí, Clarkson totiž ještě krátce srovná Bugatti EB110 a Jaguar XJ220, tedy naprostou špičku automobilové produkce počátku 90. let. Stran toho na fotkách vidíme i souboj BMW M3 a Seatu Leon Cupra či Kiu Picanto GT-Line. Pokud si tedy někdo stěžoval, že v první sérii The Grand Tour bylo občas pomálu aut, v případě druhé sezóny zatím větší prostor ke kritice není. I když uvidíme, jak rychle se okouká segment Celebrity Face Off.

Dodat pak snad již můžeme pouze ohlédnutí za druhou epizodou, jejíž natáčení bylo taktéž výrazně ovlivněno předcházející Hammondovou nehodou a následnou zlomeninou kolene. Richard proto společně s Jamesem využil při cestě z New Yorku k Niagarským vodopádům veřejnou dopravu, zatímco Jeremy danou trasu absolvoval v novém Fordu GT. A za jeho volantem se královsky bavil.

„Má přeplňovaný motor V6 a nikoliv V8, který by Ford GT měl mít. Tato pohonná jednotka navíc sdílí 60 procent veškerých dílů s motorem, který Ford používá u svých pick-upů. Ale i přesto mám pocit, když sešlápnu plynový pedál, že řídím šílený Caterham. Líbí se mi také zvuk, jaký motor produkuje. Není nijak ovlivněn elektronikou, uměle nebylo dodáno žádné brblání.“

Stane se tedy nová generace GT další Clarksonovou hračkou i v soukromém životě? To lze nyní jen těžko říci, jakkoliv Jezza oceňuje nejen zvuk motoru či zrychlení v přímém směru, ale také fakt, že ačkoliv Ford nenavrhoval svůj nový supersport jako dálniční křižník na dlouhé vzdálenosti, vůz jím ve skutečnosti zvládne být. Uvidíme tedy, zda Jeremy nesáhne do své pokladničky, naditá je na to dost a Ford by mu jistě neřekl ne...

Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 1 - The Grand Tour S02E03 preview 01Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 2 - The Grand Tour S02E03 preview 02Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 3 - The Grand Tour S02E03 preview 03Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 4 - The Grand Tour S02E03 preview 04Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 5 - The Grand Tour S02E03 preview 05Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 6 - The Grand Tour S02E03 preview 06Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 7 - The Grand Tour S02E03 preview 07Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 8 - The Grand Tour S02E03 preview 08Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 9 - The Grand Tour S02E03 preview 09Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 10 - The Grand Tour S02E03 preview 10Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 11 - The Grand Tour S02E03 preview 11Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 12 - The Grand Tour S02E03 preview 12Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 13 - The Grand Tour S02E03 preview 13Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 14 - The Grand Tour S02E03 preview 14Jak se Clarksonovi líbí Bugatti Chiron? A co říká James May na Kiu Stinger GT? - 15 - The Grand Tour S02E03 preview 15
Třetí epizoda The Grand Tour přinese test Bugatti Chiron a EB110, Jaguaru XJ220 nebo Kie Stinger GT

Petr Prokopec

Diskuze 19 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama