Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Jaký je skutečný výkon nové Hondy Civic Type-R? Tady je první výsledek z brzdy
19.6.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Žhavá japonská novinka slibuje 310 koní výkonu, na dvoulitr pořádnou porci. V Portoriku už porovnali udávaná data se skutečností.
Nová Honda Civic Type-R má pohonné ústrojí do značné míry převzaté z minulé generace, která se na trhu dlouho neohřála. Papírově dává motor 310 koní a je to předokolka s manuálem a motorem vpředu napříč, takže ztráty při přenosu výkonu tu nebudou velké, dejme tomu 10 - 15 %.
Graf, který vidíte níže, je výsledkem prvního měření nového Civicu Type-R na brzdě. Proběhlo v Portoriku a vidíme na něm číslo maximálního výkonu 295,86 koní (hp), tedy v metrických koních (PS) 299,76. Pokud by byla udávaná hodnota 310 koní přesná, ztráty by byly jen asi 3,3 %. To je nesmysl, je to příliš málo, takže když se budeme držet obecného 10% odhadu, vyjde nám výkon na výstupu z motoru asi 333,09 PS.
Nový Civic Type-R tedy podle tohoto měření nemá 310 koní, ale hezkých 333 stříbrných hřebců, chce se říci. To je více, než automobilka udává, což je vždy sympatické. Mohli bychom nyní hovořit o tom, jaký má náskok na Volkswagen Golf R nebo Seat Leon Cupra, ale u těchto aut známe jen katalogová čísla, nikoliv skutečně naměřené hodnoty, a spekulací se zdržme. V každém případě, Golf má a Leon může mít čtyřkolku, kdežto Civic je pořád „jen” předokolka.
Nemusí to tak ale zůstat dlouho. Honda se nechala slyšet, že ve hře jsou další varianty Civicu Type-R. Současná generace je jako první prodávána také v USA, a tak chtěla Honda přivést na tamní trh Type-R v takové formě, v jaké je nabízen ve zbytku světa. Budoucnost ale nemusí být jen takhle jednotvárná.
Hovoří se o ostřejší verzi, která by dostala ještě víc výkonu. Také je ve hře slabší (a asi i vzhledově méně šílená, připusťme) varianta, která by byla spíš grand tourerem než kladivem na všechno ostatní s přední hnanou nápravou na Ringu. A konečně, prý by měla přijít i čtyřkolka. Vše pochopitelně ve jménu rozšíření okruhu potenciálních zákazníků.
Tyto informace poskytl webu Automotive News šéfinženýr modelu Civic Hideki Matsumoto. Kdy by se tyto novinky měly ukázat, jestli vůbec všechny přijdou a jestli se budou prodávat na celém světě, nevyjevil, takže si ještě musíme počkat. Zatím nám asi bude stačit ten Civic Type-R, který máme. S více jak 330 koňmi „na klice” nebude asi tak těžké s ním chvíli vydržet...


Výkon Civicu Type-R na kolech byl poprvé změřen v Portoriku. Na klikové hřídeli podle něj má mít přes 330 koní, přesný průběh ukazuje graf


























Nový Civic Type-R a jeho motor na oficiálních fotkách
Zdroje: DynoCenter@Facebook, Autonews
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
včera
Moderní poctu ikonickým Lanciím pohání 1000koňový motor od Koenigseggu a je to něco, jeho projev nahání husí kůži
1.6.2026
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
29.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Michael Dunlop si připsal své 34. vítězství na TT včera 17:42
- Časový program na Balatonu včera 15:00
- Alexe Marqueze nahradí Iker Lecuona včera 11:30
- Test Michelinů v Aragonu včera 11:00
- Cílová rychlost: 368,6 km/h! včera 10:00
Nejnovější články
Japonci po fiasku Ferrari Luce zrušili projekt vlastní elektrické vlajkové lodi, nechtějí skončit jako Italové nebo Mercedes
před 9 hodinami
Elektrická auta trápí další dosud nepopsaný problém, tentokrát jde o zdraví a bezpečnost provozu
před 11 hodinami
Že jsou auta z Číny levná? Čínský Rolls-Royce se právě začal prodávat v Rusku za 9 milionů korun
včera
Mladí Japonci našli cestu, jak jezdit supersportovními auty typu Ferrari, aniž by je museli kupovat a půjčovat kdekomu
včera
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
včera
Živá témata na fóru
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 06.02. 22:32 - mmira
- Onboard videa 06.02. 20:33 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.02. 12:19 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 06.02. 06:55 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 06.01. 15:43 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.31. 19:29 - řidičBOB
- Palivové karty za pomoc s testováním mobilní app. 05.31. 15:37 - Nick N.
- IT poradna 05.31. 14:53 - pavproch
