Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy

Pojízdný prototyp z vesmírného programu byste čekali kdekoli, jen ne v městských ulicích. Právě tam se ale ukázal a mezi pozemšťany budil nebývalou pozornost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy

26.9.2018 | Mirek Mazal

Pojízdný prototyp z vesmírného programu byste čekali kdekoli, jen ne v městských ulicích. Právě tam se ale ukázal a mezi pozemšťany budil nebývalou pozornost.

Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) loni v létě ukázal koncept Mars Roveru, s nímž chce jednoho dne odhalovat tajemství čtvrté planety sluneční soustavy. Věděli jsme, že je pojízdný, ale nikdy by nás nenapadlo, že s tímto strojem někdo vyrazí brázdit ulicemi New Yorku. Přesně to se ale stalo pod taktovkou Stephena Colberta, amerického komika a moderátora.

Colbert během své show dokonce usedl za volant (spíše knipl) po boku Neila deGrasse Tysona, popularizátora vědy. Duo se pak nechalo unášet velkým šestikolovým transportérem po městě rychlostí přibližně 5 km/h. Televizní celebrita se bála přidat více plynu, i tak je pohled na bizarní stroj v ulicích města vážně nevšední pohled, který nenechal chladným nikoho z kolemjdoucích. Oba muži se výtečně baví, ale hlavní roli hraje Mars Rover.

Jednou z největších záhad na mimozemském automobilu jsou kola. Zvláštní konstrukce bez výplně jak jsme zvyklí, eliminuje hrozbu defektu. Není potřeba žádného dofukování, protože jsou pneumatiky stvořené z pevné kostry.

Prostřednictvím několika záběrů z kabiny je vidět strohý interiér, který je podřízený pohybu astronautů v těžkém skafandru. Sedadla jsou jednoduchá, uvnitř Batmobilu pro Mars jsou jen ty nejdůležitější věci. Přístrojová deska za kniplem je soubor displejů, přesně jak si to člověk dokáže v takové mašině představit.

Z minula už víme, že výška auta je 3,3 metru, délka přes 8,5 metru a hmotnost cca 2,7 tuny. Uvnitř je místo výhradně pro čtyři lidi a vzadu je prostor, kde je možné provádět vědecký výzkum. O pohon se stará elektromotor, který vozidlu umožňuje maximální rychlost 112 km/h - v New Yorku i na Marsu asi nevyužitelný potenciál, ale méně zajímavým to vůz rozhodně nečiní. Podívejte se na něj v pozemské akci...


Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 1 - Mars Rover v ulicich New Yorku 01Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 2 - Mars Rover v ulicich New Yorku 02Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 3 - Mars Rover v ulicich New Yorku 03Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 4 - Mars Rover v ulicich New Yorku 04Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 5 - Mars Rover v ulicich New Yorku 05Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 6 - Mars Rover v ulicich New Yorku 06Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 7 - Mars Rover v ulicich New Yorku 07Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 8 - Mars Rover v ulicich New Yorku 08Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 9 - Mars Rover v ulicich New Yorku 09Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 10 - Mars Rover v ulicich New Yorku 10Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 11 - Mars Rover v ulicich New Yorku 11Komik vzal do ulic města speciál pro jízdu na Marsu. Lidé si mohli ukroutit hlavy - 12 - Mars Rover v ulicich New Yorku 12
Komik Stephen Colbert měl tu čest projet ulice New Yorku v automobilu z Marsu. A nenechal si to jen pro sebe

Zdroj: The Late Show with Stephen Colbert@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama