Reklama

Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW

BMW M5 F10 se s manuálem vyrábí, dokonce v Mnichově, automobilka vám ho tu ale neprodá ani na zvláštní přání. Toto je k mání 180 km od hranic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW

19.9.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

BMW M5 F10 se s manuálem vyrábí, dokonce v Mnichově, automobilka vám ho tu ale neprodá ani na zvláštní přání. Toto je k mání 180 km od hranic.

Chce-li člověk BMW M5 pro Evropu s manuální převodovkou, je potřeba hledat mezi ojetinami a zadat „M5 E39”. Novější generace se totiž v Evropě s manuálem neprodávaly. Ve Spojených státech ale manuál byl resp. je k mání pro E60 i F10, takže toužíte-li po takovém voze opravdu silně, dá s dovézt ze Spojených států.

Je to pochopitelně dražší, náročnější a také trochu bizarní proces. BMW totiž tato auta vyrábí výlučně v Mnichově, přesto vám žádné z nich neprodá, i kdybyste u dealera drželi hladovku. Můžeme se bavit o pokrytectví, když zjistíte, že automobilka na jednu stranu říká, že dvouspojkový automat je perfektní volbou, v rukou šéfa vývoje pětkové a šestkové řady pak ale objevíte M6 s manuálem. Ten si ji z USA jistě nedovezl, vy to udělat prostě musíte - musíte nechat vůz vykonat cestu do Amerika a zase zpátky, jiné cesty není.

Nebudeme polemizovat nad tím, jak moc to za to stojí, faktem ale je, že to udělal málokdo. A pokud už to někdo udělal, své auto si hýčká. Nabídky běžně nedostupných vozů s manuálními převodovkami na trhu ojetin sledujeme velmi bedlivě a dosud jsme narazili jen na pár málo M5 E60 s manuálem, F10 jsme tu k mání ještě neviděli. Teď tu ale jeden máme a to si zaslouží malou oslavu.

Pochopitelně byl původně vyvezen do USA, teď už je ale zpět v Evropě, je v krásném stavu a skutečně má manuální převodovku. A je to opravdu generace F10, což znamená 560 koní z přeplňovaného osmiválce. Konkrétní kus na snímcích má za sebou 3 000 kilometrů a byl prvně registrován v březnu roku 2013. Jak vidíte, je prakticky nový, nejen kilometráží - na některých místech vidíme ještě ochranné fólie.

Má německé doklady, takže přihlášení v ČR by už mělo být formalitou. I náročnější papírování by ale mělo stát za to, protože M5 F10 s manuálem se tu opravdu nevidí. Tahle je navíc v krásném stavu a po střechu plná výbavy; ani stropnice není originální, nýbrž z katalogu BMW Individual. V podstatě není věc, která by tu chyběla, ve výbavě vidíme mimo jiné adaptivní světlomety, měnič DVD nebo rozšířené služby BMW Online.

Jedinou nevýhodou tak může být, že tohle auto je snad v nejnudnější barevné kombinaci, jakou lze pořídit - má černou karoserii i interiér. Tmavé dřevo se snaží nudu trochu rozbít, ovšem nikoliv vizuálně, pouze tím, že to není karbon, hliník nebo černý klavírový lak, ale opravdu dřevo. Přesto by za to manuál stál, zejména s cenou 57 899 Eur, tj. asi 1,56 milionu korun. Docela sympatická cena na takový unikát, prakticky nový.

Platí to tím spíše, že je to poslední generace M5 s manuálem vůbec - BMW s ním znovu nepočítá ani pro USA. A stojí vážně nedaleko, v městě jménem Pfaffenhofen a.d. Ilm, asi 180 km od Rozvadova.

Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 1 - bmw m5 f10 mt prodej 01Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 2 - bmw m5 f10 mt prodej 02Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 3 - bmw m5 f10 mt prodej 03Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 4 - bmw m5 f10 mt prodej 04Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 5 - bmw m5 f10 mt prodej 05Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 6 - bmw m5 f10 mt prodej 06Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 7 - bmw m5 f10 mt prodej 07Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 8 - bmw m5 f10 mt prodej 08Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 9 - bmw m5 f10 mt prodej 09Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 10 - bmw m5 f10 mt prodej 10Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 11 - bmw m5 f10 mt prodej 11
BMW M5 F10 s manuálem v Evropě je vážně rarita

Pokud ovšem je M5 E39 skutečně to, po čem prahnete - a vůbec bychom se vám nedivili -, i takových je zrovna v nabídce docela dost, a krásných. Tmavě modrý kousek z roku 2003, který si můžete prohlédnout níže, je jedním z nejdokonalejších, které jsme v poslední době viděli. Pochází prý ze Švýcarska a za svůj život najel 79 800 kilometrů, ale vidět je možná tak těch osm set - interiér je netknutý a stejně tak je v perfektním stavu zevnějšek.

Vůz má také na rok 2003 plnou výbavu, je tu i navigace, u které ovšem bude otázka, jak na tom jsou mapové podklady. Je k němu i kompletní servisní historie. A oproti M5 F10 výše má několik výhod - třeba normální ruční brzdu místo elektronické a atmosférický osmiválec místo přeplňovaného. Může být vaše za 49 800 Eur, tedy asi 1,35 milionu korun.

Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 12 - bmw m5 e39 krasna prodej 01Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 13 - bmw m5 e39 krasna prodej 02Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 14 - bmw m5 e39 krasna prodej 03Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 15 - bmw m5 e39 krasna prodej 04Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 16 - bmw m5 e39 krasna prodej 05Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 17 - bmw m5 e39 krasna prodej 06Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 18 - bmw m5 e39 krasna prodej 07Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 19 - bmw m5 e39 krasna prodej 08Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 20 - bmw m5 e39 krasna prodej 09Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 21 - bmw m5 e39 krasna prodej 10Kupte si poslední BMW M5 s manuálem, v Evropě. Neprodá vám ho tu ani samo BMW - 22 - bmw m5 e39 krasna prodej 11
Překrásná M5 E39 dnes vyjde skoro stejně draho jako zánovní M5 F10 s manuálem

Jsou to ovšem docela velké peníze na to, že M5 E39 ještě nedávno stály okolo půl milionu. Ty doby jsou ale už bohužel pryč, jejich ceny nyní rostou a kde se zastaví, ví Bůh. Exemplář výše je skutečně výjimkou, je jako nový; pokud takovou míru zachovalosti nevyžadujete, můžeme nabídnout tenhle černý kousek za 792 tisíc, tenhle rovněž černý za 945 tisíc nebo tenhle zelený s béžovým interiérem za 702 tisíc korun. Neotálejte, ceny už asi nižší nebudou, bohužel.

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše