Reklama

Musk neunesl kritiku své ponorky, hrdinu z thajské jeskyně označil za pedofila

Šéf Tesly chtěl pomoci, to se cení. Když ale jeho čin jeden potápěčů, kteří našli ztracené chlapce v Thajsku, označil jako PR akci, Musk neudržel nervy na uzdě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Musk neunesl kritiku své ponorky, hrdinu z thajské jeskyně označil za pedofila

16.7.2018 | Petr Prokopec | 20 příspěvků

Šéf Tesly chtěl pomoci, to se cení. Když ale jeho čin jeden potápěčů, kteří našli ztracené chlapce v Thajsku, označil jako PR akci, Musk neudržel nervy na uzdě.

Nejspíše jste zaznamenali příběh dvanácti chlapců a jejich trenéra, který v posledních týdnech hýbal světem. Dotyční byli po tu dobu uvězněni v podzemním jeskynním systému a i když se to chvílemi zdálo nepravděpodobné, vše nakonec dopadlo dobře a celý fotbalový tým se povedlo vyprostit. V této souvislosti je samozřejmě třeba zmínit smrt thajského potápěče Samana Gunana, který ve snaze osadit únikovou cestu kanystry s kyslíkem sám svůj vydýchal a o život přišel.

Lze tedy skutečně říci konec dobrý, všechno dobré? Bohužel nikoliv a ne jen kvůli jedné oběti na straně záchranářů. Kvůli dramatickým událostem v Thajsku se strhla mediální přestřelka mezi Elonem Muskem a dalším potápěčem Vernonem Unsworthem. Je to právě on, komu chlapci vděčí za život. Jde o britského potápěče žijícího v Thajsku, který přesvědčil místní úřady, aby si vyžádaly pomoc ze zahraničí, konkrétně Velké Británie. Odtamtud pak dorazil pár potápěčů, kteří chlapce opravdu objevili.

Na jejich záchraně se následně podílela celá řada odvážných mužů z thajského námořnictva i ze světa. Pomoci chtěl i Elon Musk, který nechal sestrojit a na místo dopravit ponorku, jež měla se záchranou pomoci. Asi úplně nezjistíme, kde opravdu ležela jeho motivace - možná skutečně chtěl přiložit ruku k dílu, někteří si ale myslí, že se jen snažil strhnout pozornost na svou osobu. A Vernon Unsworth patří mezi takové.

„Může si tu ponorku strčit tam, kde to bolí. Neměla jedinou šanci, že bude fungovat. On neměl ani ponětí o tom, jak jeskynní komplex vypadá. Ponorka byla podle mně 150 až 180 cm dlouhá a pevná, takže by nezvládla proplavat okolo rohů či překážek. Od ponoření by nezvládla ani prvních 50 metrů. Byla to jen PR akce. Byl proto požádán, aby rychle odešel, což měl udělat,“ tvrdě zkritizoval Muska Unsworth.

Pokud by celá záležitost tímto skončila, museli bychom se šéfa Tesly zastat. Je sice pravdou, že ponorka se na záchranné operaci nakonec nepodílela, nicméně Musk byl jediný ze světových boháčů, který skutečně něco udělal. Je přitom neskutečné, s jakou rychlostí se mu povedlo ponorku sestrojit (byť jde spíše o trubici se vzduchem) a dopravit na místo.

Musk navíc ponorku do Thajska doprovázel a byl i vpuštěn do jeskynního systému. Doprovázeli jej přitom místní vojenští potápěči, což je v rozporu s Unsworthovými slovy o vykázání. S tím se Musk na místě ani neměl potkat, naopak prý viděl, že hladina vody je nízká a až do jeskyně s chlapci se dalo dostat bez potápěčského vybavení díky odčerpání velkého množství vody - proto jeho ponorka nakonec nebyla třeba a problém byl jen v tom, že chlapci neuměli plavat.

Musk ale Unsworthovu kritiku neunesl a po krátké věcné debatě, kdy také žádal, ať mu pošlou video se závěrečnou záchranou akcí, řekl: „Víte co, neobtěžujte se s ukazováním videa. Uděláme sami takové, ve kterém miniponorka dorazí až do jeskyně č. 5 bez problémů. Promiň, pedofile, ale řekl sis o to.”

Když pak byl dotázán, zda to myslí vážně, odpověděl, že vsadí podepsaný dolar na to, že to je pravda. Tyto komentáře byly sice po vlně negativních reakcích z celého světa Muskem smazány, nicméně to již bylo pozdě, internet nezapomíná.

Zdá se tedy, že šéf Tesly je na tom podobně jako šéf jednoho nejmenovaného českého politického hnutí. Samozřejmě nikoliv do puntíku, jen v určitém chování na veřejnosti. Pokud se totiž objeví kritika, nejsou schopni ji unést a začnou svou pečlivě budovanou image rozkládat jako domeček z karet...

Musk neunesl kritiku své ponorky, hrdinu z thajské jeskyně označil za pedofila - 1 - Elon Musk vs Vern Unsworth 01Musk neunesl kritiku své ponorky, hrdinu z thajské jeskyně označil za pedofila - 2 - Elon Musk vs Vern Unsworth 02Musk neunesl kritiku své ponorky, hrdinu z thajské jeskyně označil za pedofila - 3 - Elon Musk vs Vern Unsworth 03
Elon Musk neunesl kritiku své ponorky a pustil se do jednoho z potapěčů, kterému je připisováno nalezení fotbalového týmu

Zdroj: Gizmodo

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama