Muž parkuje před domem dva Smarty jen proto, aby mohl dobře vyjet z garáže

Štvou vás bezohlední řidiči, kteří klidně zaparkují před vjezdem do garáže či dvora tak, že jej částečně blokují? Pak tu máme jedno svérázné řešení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž parkuje před domem dva Smarty jen proto, aby mohl dobře vyjet z garáže

1.2.2018 | Mirek Mazal | 72 příspěvků

Štvou vás bezohlední řidiči, kteří klidně zaparkují před vjezdem do garáže či dvora tak, že jej částečně blokují? Pak tu máme jedno svérázné řešení.

Parkování v Düsseldorfu je stejně komplikované jako ve většině našich velkých měst - není jej dostatek. Snadno se tedy stane, že někdo večer přijede domů a v nejbližším okolí prostě nenajde jediné volné místo. Když pak takový člověk uzří celkem velkorysý vjezd do garáže a před ním místečko, kam by se alespoň polovina auta vešla... To je příliš lákavé na to, aby to lidé nedělali.

Co s nimi? Nemusí to nutně výjezd zablokovat zcela, může ho to jen zkomplikovat. Je to samozřejmě zakázané a auto lze nechat odtáhnout, to je ale ta poslední věc, na kterou máte při ranním odjezdu do práce čas. Jeden z rezidentů ulice Kaiser-Friedrich-Ring ve čtvrti Oberkassel se tak právě tomuto rozhodl vzepřít a příjezd do „příjezd” do garáž pod domem, v němž bydlí, zajistil vskutku svérázným způsobem.

Koupil dva kovově stříbrné Smarty a postavil je vlevo a vpravo od příjezdové cesty do garáže tak, aby už nikoho nenapadlo parkovat příliš blízko příjezdové cestě. Uprostřed tedy nechal dostatečnou mezeru pro pohodlné najíždění nebo opouštění garáže a o zbytek už se postarají ona auta.

Jde o skutečně fungující stroje, ne jen atrapy místo sloupu. Sousedům trvalo delší dobu, než si všimli, že tito automobiloví trpaslíci se značkami okresu na dolním Porýní se dlouhodobě nepřemisťují a setrvávají na místě jako strážní věže. Mezi místními se povídá, že stojí na místě nejméně tři roky a mezitím se jen jednou pohnuli, asi kvůli STK. A mimochodem, mezeru hned zablokovala jiná auta, když dva „strážci” nebyli na „svém” místě.

Můžete to označit za podobně bezohledné, protože dotyčný takt blokuje další dvě (no, možná jedno normální...) parkovací místa pro své pohodlí, ale přinejmenším je to legální. Podle úřadu pro řízení dopravy není chování rezidenta nezákonné - dokud jsou automobily schopné běžného provozu, mohou stát, kdekoliv chce majitel. Nemůžeme říci, že bychom vám podobné řešení doporučovali, je poněkud nákladné a pro okolí jistě nepopulární. Ale řešení to je...

Muž parkuje před domem dva Smarty jen proto, aby mohl dobře vyjet z garáže - 1 - Vjezd do garaze  hlidaji Smarty Dusseldorf 01Muž parkuje před domem dva Smarty jen proto, aby mohl dobře vyjet z garáže - 2 - Vjezd do garaze  hlidaji Smarty Dusseldorf 02Muž parkuje před domem dva Smarty jen proto, aby mohl dobře vyjet z garáže - 3 - Vjezd do garaze  hlidaji Smarty Dusseldorf 03Muž parkuje před domem dva Smarty jen proto, aby mohl dobře vyjet z garáže - 4 - Vjezd do garaze  hlidaji Smarty Dusseldorf 04
Už i na leteckých mapách oblasti jsou vidět dva stříbrné fleky za sebou. To jsou Smarty střežící vjezd do budovy...

Zdroj: Rp-online

Mirek Mazal

Diskuze 72 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše