Proč Musk vůbec prodává auta? Na tomto nesmyslu za týden utržil přes 200 milionů

Šéf Tesly je jako král Midas - čeho se dotkne, to se promění ve zlato. Tedy právě až na ona auta, ta jsou zdrojem nekonečných ztrát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Proč Musk vůbec prodává auta? Na tomto nesmyslu za týden utržil přes 200 milionů

5.2.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Šéf Tesly je jako král Midas - čeho se dotkne, to se promění ve zlato. Tedy právě až na ona auta, ta jsou zdrojem nekonečných ztrát.

Uplynul týden od chvíle, kdy Elon Musk začal nabízet svůj nejnovější produkt. Ne další elektromobil, nýbrž plamenomet nesoucí logo společnosti The Boring Company. I když slovo „plamenomet“ bychom měli dát minimálně do dvojitých uvozovek, neboť spíše než o cokoliv jiného se jedná o obří zapalovač. Nebo o velkou flambovací pistoli. Cena 500 USD (cca 10 200 Kč) se tak zdála být přemrštěnou.

Nicméně co mnohým mohlo připadat jako nesmysl, to se stalo zlatým vejcem. Všech 20 tisíc dostupných exemplářů bylo během pár dnů prodáno, díky čemuž Musk má na účtu dalších 10 milionů dolarů (202,6 mil. Kč). Pravda, je to obrat, kolik ale výroba této hlouposti mohla stát? Musk tím musel vydělat devítimístnou částku v korunách a třebaže i to je v rámci potřeb takové Tesly jen kapka v moři, potenciál šéfa firmy to ukazuje. Stačí, aby své jméno spojil snad s čímkoli, a to se rázem stane prodejním hitem.

Tuto skutečnost pochopila i řada dalších lidí, kteří si plamenomet zakoupili. Přestože jej totiž stále ještě nepřevzali (Musk slibuje zahájení dodávek na jaře, přičemž každý kus dostane pořadové číslo od 1 do 20 000 v závislosti na času koupě), již jej nabízí na prodej na eBayi. Samozřejmě ale nikoliv za původní cenu, místo toho si někteří cení plamenomet na 1 000 USD (20 400 Kč), jiní pak dokonce až na 5 000 USD (102 000 Kč).

Začínáme se tedy Muskovi divit, že se vůbec zahazuje s automobily. Evidentně totiž dokáže vydělávat miliony na čemkoliv, až na ta auta, na těch miliardy prodělává. A že to tak je, dosvědčuje i skutečnost, že kromě plamenometu jsou vyprodané také veškeré hasicí přístroje, které byly nabízeny jako příslušenství. Opět dostaly logo The Boring Company a prodávaly se za podstatně skromnějších 30 USD (610 Kč). I tak je sama firma nazvala předraženými...

Co tedy přijde příště? Ponožky s Muskovým obličejem? To je otázka, na kterou momentálně nemáme odpověď. Můžeme tak jen dodat, že ne všichni jsou z plamenometu nadšeni. Ačkoliv jeho držení zákon nezakazuje, přece jen na první pohled může někomu připadat jako útočná puška...

Proč Musk vůbec prodává auta? Na tomto nesmyslu za týden utržil přes 200 milionů - 1 - Elon Musk plamenomet 01Proč Musk vůbec prodává auta? Na tomto nesmyslu za týden utržil přes 200 milionů - 2 - Elon Musk plamenomet 02
Všech 20 tisíc exemplářů Muskova plamenometu, respektive velké flambovací pistole, je nyní prodaných

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama