Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy

Ruský experimentátor se vydal na turné po Evropě a nevynechal ani Českou republiku. Tady provedl další z pokusů, které nedávají velký smysl, ale přesto chcete znát jejich výsledek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy

29.11.2018 | Mirek Mazal

Ruský experimentátor se vydal na turné po Evropě a nevynechal ani Českou republiku. Tady provedl další z pokusů, které nedávají velký smysl, ale přesto chcete znát jejich výsledek.

Nám už dobře známý Rus podrobující auta až absurdním experimentům vyrazil na evropskou cestu a ukázal se v České republice, kde natočil video s podobně bláznivým kolegou. Tuzemský autor mnoha pokusů měl tu čest potkat se s člověkem, který namontoval dřevěné písty do motoru nebo osadil Ladu pneumatikami z betonu.

Z produkce takových jedinců z principu nemůže vzniknout nic nudného. Výsledkem jejich spolupráce je video dokumentující odolnost potravinové fólie při střetu s autem. Hlavní roli si tentokráte zahrála stará Škoda 120 neidentifikovatelné barvy, vybavená vzduchovým podvozkem, opravená montážní pěnou a vytápěná kamny na tuhá paliva. Vedlejší úlohu ztvárnil Fiat Multipla.

Normální lidi by asi nenapadlo namotat fólii z PVC mezi dva kmeny stromů a zkusit výdrž díla pomocí rozjetého auta. Přesně to ale zmínění dva baviči udělali a náramně se u toho zasmáli. Jednu roli fólie podomácku upravená Škoda protnula bez váhání, když se jí ale mezi stromy objevil kilometr, pro auto už to znamenalo problém. Silnou vrstvu umělé překážky auto nedokázalo překonat. Balicí materiál zapružil, ale místo protrhnutí fólie to odnesla karoserie staré škodovky, která se v podstatě rozpadla.

Český aktér následně přivezl Fiat Multipla, se kterým proběhlo opakování pokusů projet mezi dvěma stromy přímo skrz namotanou fólii. Na první dobrou se auto odrazilo zpět, druhá snaha ve vysoké rychlosti také nevyšla. Do třetice všeho dobrého italský Quasimodo rozerval průhlednou bariéru, ale na oplátku praskla karoserie pod čelním sklem. Posádka měla štěstí, že za nápad nedostala facku airbagem.

Využitelnost tohoto experimentu pro praktický automobilový život je omezená, pomineme-li poučky: „Nebourejte do nevinně vypadající potravinové fólie namotané mezi stromy, může jí být kilometr.” Ale tak to v případě pokusů ruského experimentátora bývá snad pokaždé, přesto pobaví.


Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 1 - Projeti potravinovou folii foto 01Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 2 - Projeti potravinovou folii foto 02Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 3 - Projeti potravinovou folii foto 03Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 4 - Projeti potravinovou folii foto 04Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 5 - Projeti potravinovou folii foto 05Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 6 - Projeti potravinovou folii foto 06Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 7 - Projeti potravinovou folii foto 07Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 8 - Projeti potravinovou folii foto 08Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 9 - Projeti potravinovou folii foto 09Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 10 - Projeti potravinovou folii foto 10Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 11 - Projeti potravinovou folii foto 11Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 12 - Projeti potravinovou folii foto 12Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 13 - Projeti potravinovou folii foto 13Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 14 - Projeti potravinovou folii foto 14Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 15 - Projeti potravinovou folii foto 15Rus zkusil v ČR se starou Škodou prorazit 1 kilometr fólie namotaný mezi stromy - 16 - Projeti potravinovou folii foto 16
Rusko-česká dvojka v Ostravě vymyslela zkoušku odolnosti plastové fólie, která se postavila proti dvojici Škoda 120 a Fiat Multipla

Zdroj: [https://www.youtube.com/channel/UCCydCOEgfcXAQnkRaLCTsAQ Garage 54 ENG@Youtube]

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše