Reklama

Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného

Je majitelem několika strojů italské značky a vlastní i její nejvýjimečnější modely. Možná proto už neudělal to, co jinak lidé dělají i u obyčejných aut, vůbec se nezabýval jeho specifikací.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného

27.6.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Je majitelem několika strojů italské značky a vlastní i její nejvýjimečnější modely. Možná proto už neudělal to, co jinak lidé dělají i u obyčejných aut, vůbec se nezabýval jeho specifikací.

Gordon Ramsay je možná nejznámějším šéfkuchařem světa. I díky tomu může být velkým fanouškem a sběratelem vozů Ferrari. Středobodem jeho sbírky je šedé LaFerrari a bílé LaFerrari Aperta (sama automobilka jej předem vybrala jako „vhodného” kupce), kromě toho však Ramsay vlastnil či nadále vlastní také modely 458 Italia, 430 Scuderia, 550 Maranello, F12 Berlinetta nebo F12tdf. Nyní převzal klíčky od dalšího vzpínajícího se koníka, a sice od zcela nového dvanáctiválcového Ferrari 812 Superfast.

S novinkou v docela svérázné specifikaci se známý šéfkuchař pochlubil na Instagramu, kde zmínil i jednu velmi zajímavou věc související právě s tím, jak auto vypadá. Zatímco dosud si veškeré vozy specifikoval sám, nyní vše ponechal na dealerovi. To se přitom nestává ani prodejcům mainstreamových značek, natož pak dealerům takové značky, jakou je Ferrari. Naopak prakticky každý zákazník stráví bezpočet hodin vymýšlením takové specifikace, jakou svět ještě neviděl a jaká nestojí na každém rohu.

Pokud ovšem máte Gordonovu sbírku podrobně zmapovanou, jeho krok vás vlastně ani nemůže překvapit. Britský šéfkuchař totiž již od roku 2000 nakupuje všechny modely italské automobilky u jediného prodejce, a sice v dealerství HR Owen Ferrari, jež sídlí v jižním Kensingtonu. Dá se tedy předpokládat, že pokud někdo zná již předem jeho přání, jsou to lidé právě z tohoto showroomu. A jak je vidno, ti nezklamali.

„Podívejte se, co udělali. Líbí se mi to? Já to ku*va miluju,“ uvedl Ramsay svým typickým obhroublým žargonem na Instagramu. A vůz díky jeho specifické šedé barvě doplněné černými pruhy a černými koly přirovnal k neviditelnému bombardéru. Je přitom jisté, že pouze venkovní úpravy jej na příplatcích stály miliony, a nejinak na tom bude i u interiéru, kde si lze všimnout sedadel dekorovaných žlutým pruhem.

Pokud se ale člověk pozorně podívá na předchozí objednávky, prodejci v případě tohoto kousku zase mnoho odvahy neprojevili. Novinka v Gordonově vozovém parku je vyvedena ve velmi podobném stylu jako již zmíněné F12tdf. I to se pyšní grafickými polepy, stejně jako černými koly. Jen šedý lak je v jeho případě nahrazen bílým. Pod kapotou pak oběma koníkům bije dvanáctiválcové srdce, to však v případě nového přírůstku bylo zvětšeno na 6,5 litru. Výkon tak vyšplhal na 800 koní a točivý moment na 718 Nm.

Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného - 1 - Ferrari 812 Superfast Gordon Ramsay prvni foto 01Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného - 2 - Ferrari 812 Superfast Gordon Ramsay prvni foto 02Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného - 3 - Ferrari 812 Superfast Gordon Ramsay prvni foto 03
Gordon Ramsay si převzal nové Ferrari 812 Superfast. Jeho specifikaci ponechal na dealerství...

Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného - 4 - Ferrari 812 Superfast Gordon Ramsay prvni foto 04Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného - 5 - Ferrari 812 Superfast Gordon Ramsay prvni foto 05Slavný šéfkuchař si převzal další Ferrari. V jeho případě udělal něco nevídaného - 6 - Ferrari 812 Superfast Gordon Ramsay prvni foto 06
...které se zase tak neodchýlili od stylu šéfkuchařova F12tdf, které zakoupil u téhož prodejce

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše