Reklama

Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle

Dá se na to koukat lecjak. Buď jako na pěkný projev toho, že Tesla na své zákazníky myslí. A nebo jako na nedostatečnou náplast na stále odkládané dodání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle

4.3.2018 | Mirek Mazal | 38 příspěvků

Dá se na to koukat lecjak. Buď jako na pěkný projev toho, že Tesla na své zákazníky myslí. A nebo jako na nedostatečnou náplast na stále odkládané dodání.

Stav Tesly lze vnímat lecjak. Na jednu stranu je to automobilka, která dokázala z ničeho vyvinout paletu modelů fungujících na docela jiném než obvyklém principu a vzbudit s nimi zájem u zákazníků. Její auta nabízí něco, co jiná ne a i velmi etablovaní konkurenti je musí brát vážně. To je jistě obdivuhodné.

Na druhou stranu je to ale firma, která touto aktivitou notoricky prodělává obrovské a stále větší peníze. Můžete namítnout, že to v principu není až tak neobvyklé, v míře a dynamice tohoto trendu to je ale naprosto ojedinělé. Dělat něco, co jiní neumí, ale prodělávat tím 152 milionů korun za den (stav posledního kvartálu 2017), už zase tak obdivuhodné není, za takových a možná i menších ztrát by to z konkurentů zvládl kdokoli. Sto jiných firem ze sta by za těchto okolností dávno zkrachovalo, Teslu drží nad vodou víra investorů v génia jejího šéfa a slibovanou lepší budoucnost. Právě sliby se ale Tesle podobně notoricky plnit nedaří, což už tak mlhavé vyhlídky posouvá do ještě větší mlhy.

Touto dobou měl její přelomový Model 3 pomalu ovládat svět, faktem ale je, že dále vzniká jen velmi omezené množství kusů ve vpravdě bídné kvalitě. Na stole jsou sice sliby naznačující obrat kdesi v polovině roku, ale to u Tesly neznamená prakticky nic. Pro americkou automobilku je to problém, neboť konkurenti se už o podobná auta také snaží a čím později je začne vyrábět, tím větší prostor jim dá. Zájemce čekající na Model 3 tak musí nějak udržovat ve střehu a právě v tomto směru nyní podnikla další krok.

Už dříve část zájemců (podle všeho ta, která projevila o vůz zájem hned první den osobně v dealerstvích Tesly) obdržela na svoji adresu plakát s náčrtem automobilu, na který musí stále jen čekat. Vedle obrázku zásilka obsahovala podepsanou děkovnou kartičku s autogramem Elona Muska. Touto dobou už lidé měli své auto mít, protože ale žádné nemají a hned tak mít nebudou, přišel další krok.

Vlastně je to i auto, ale ne skutečné. Centrála amerického výrobce rozesílá nedočkavým zákazníkům modely Tesly Model 3 v malém měřítku. Nikdo přesně nerozumí principu, na jakém jsou tyto dary přidělovány, byť domněnkou je znovu výše zmíněné. Stalo se ale už, že autíčko přišlo někomu, kdo žádnou rezervaci nepodepsal, naopak na něj marně čekají lidé, kteří už dříve dostali onen plakát a jejichž rezervace je stále platná.

Reakce na tento krok na internetových fórech se liší, a to podobně jako výše zmíněné vnímání samotné Tesly. Někteří jsou nadšeni z milé pozornosti zpříjemňující čekání, jiní jsou rozčarováni z toho, že místo auta dostali jen hračku a informaci o dalším odkladu. Asi budete tušit, z jakých táborů se obvykle rekrutují ti i oni...

Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 1 - Tesla rozesila modely misto realnych aut 01Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 2 - Tesla rozesila modely misto realnych aut 03Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 3 - Tesla rozesila modely misto realnych aut 04
Zájemci o Model 3 dříve dostali nejprve plakát a kartičku s poděkováním...

Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 4 - Tesla rozesila modely misto realnych aut 05Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 5 - Tesla Model 3 complimentary scale model 01Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 6 - Tesla Model 3 complimentary scale model 02Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 7 - Tesla Model 3 complimentary scale model 03Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 8 - Tesla Model 3 complimentary scale model 04
...teď dostali i modýlek vozu. V některých detailech je snad kvalitnější než auto samo

Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 9 - Tesla Model 3 complimentary scale model 05Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 10 - Tesla Model 3 complimentary scale model 06Tesla pořád neumí vyrobit dost Modelů 3, tak lidem posílá tohle - 11 - Tesla Model 3 complimentary scale model 07
Zabalen je podobně jako starší zmenšenina Modelu S

Zdroj: Electrek

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 38 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše