Reklama

Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí

Přesto? Možná právě proto. Soudě dle marných pokusů majitele tento zvláštní stroj „střelit” lidé nestojí u auta typu Ferrari právě o takové vlastnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí

14.2.2018 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Přesto? Možná právě proto. Soudě dle marných pokusů majitele tento zvláštní stroj „střelit” lidé nestojí u auta typu Ferrari právě o takové vlastnosti.

Co člověk očekává od prodloužené limuzíny? Dechberoucí jízdní dynamika to bezesporu není, prim hraje především komfort, elektronické vychytávky a napěchovaný minibar. Díky tomu si řada lidí může dopřát nevšední zážitek, zejména při cestě na ples, svatbu či cokoli podobného. A možná na cíl své cesty rovnou i zapomenou, pokud se dá party rozjet již v kabině. Ničeho takového se ovšem nedočkáte u Ferrari 360 Modena přepracovaného právĚ na limuzínu.

Nejde pochopitelně o první konverzi svého druhu, podobných jsme v minulosti již několik viděli. A ani o nich jsme nemluvili jako o objektech hodných zbožňování. Tím byl maximálně původní supersport, který byl v tomto případě vyroben v roce 2003. Poháněl ho 3,6litrový atmosférický osmiválec naladěný na 400 koní a 373 Nm, jež na zadní kola přenášela manuální nebo automatická převodovka „F1”.

S tímto hnacím ústrojím zvládala Modena sprint na stovku za 4,5 sekundy a nejvyšší rychlost 295 km/h. To sice dnes již nejsou úplně špičkové hodnoty, nicméně překonat je stále zvládá jen hrstka vozů. Pro majitele ale nejspíše šlo o nepříliš podstatná data. A proto se loni rozhodl, že vůz rozřízne a mezi obě půlky vmáčkne novou centrální sekci s dalšími 6 sedadly. Motor tím přišel o svou centrální pozici a posunul se zcela vzad.

Až potud by se celá konverze mohla zdát jako dobrý nápad, zvláště když s navýšenou praktičností bylo zapracováno také na komfortu a luxusu, které činí z tohoto stroje nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari, které známe. Je tu i nový audio systém, čtveřici plasmových obrazovek nebo LEDkové osvětlení. Nicméně usazení sedadel pro pasažéry do dvou řad za sebou naznačuje, že toto je spíše rychlé taxi, jež si vezmete na letiště, než limuzína zrozená pro večírky na kolech.

Ve výsledku nás tedy příliš nepřekvapuje, že zájem o tento stroj při dražbě na internetu byl nulový. O to se ostatně postarala i minimální cena, která činí 95 000 USD (cca 1 948 000 Kč). Standardní Ferrari 360 Modena lze přitom pořídit pomalu za polovinu této sumy, i když v té chvíli bude nájezd rozhodně vyšší než 51 168 km, které má na kontě tato limuzína. A pochopitelně bude postrádat i další přednosti.

Pokud přesto toužíte po Ferrari a zároveň i po svezení v limuzíně, máte možnost kontaktovat majitele, který váš zájem jistě ocení. Když už nic jiného, je třeba uznat, že tato konverze byla provedena vcelku kvalitně a prodloužené auto je technicky pořád Ferrari. Nezřídka bývají do takového hávu oděna úplně jiná auta...

Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 1 - Ferrari 360 Limousine na prodej 01Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 2 - Ferrari 360 Limousine na prodej 02Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 3 - Ferrari 360 Limousine na prodej 03Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 4 - Ferrari 360 Limousine na prodej 04Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 5 - Ferrari 360 Limousine na prodej 05Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 6 - Ferrari 360 Limousine na prodej 06Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 7 - Ferrari 360 Limousine na prodej 07Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 8 - Ferrari 360 Limousine na prodej 08Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 9 - Ferrari 360 Limousine na prodej 09Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 10 - Ferrari 360 Limousine na prodej 10Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 11 - Ferrari 360 Limousine na prodej 11Toto je nejkomfortnější a nejprostornější Ferrari vůbec. Přesto o něj nikdo nestojí - 12 - Ferrari 360 Limousine na prodej 12
Pokud toužíte po prodloužené limuzíně, toto konvertované Ferrari 360 Modena za dva miliony korun není zrovna nejlepší možnost

Zdroj: eBay

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše