U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou

Tesla se nezdá být v situaci, kdy by měla problém prodat vyrobená auta a pokud, tak ne Model 3. Proč na ně tedy padá prach na odstavném parkovišti?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou

16.11.2017 | Petr Miler | 38 příspěvků

Tesla se nezdá být v situaci, kdy by měla problém prodat vyrobená auta a pokud, tak ne Model 3. Proč na ně tedy padá prach na odstavném parkovišti?

Tesla v posledních týdnech plní stránky médií zejména v souvislosti s tím, že není s to dostat kvalitu a rychlost výroby Modelu 3 na patřičnou úroveň. Americká automobilka tedy nemá potíže s nezájmem, naopak - stále registruje statisíce rezervací Modelu 3 a pokud by něco opravdu opravdu potřebovala, pak je co nejrychleji dodat. Výroba ale vázne a pokud první z preferovaných zájemců převezmou svou „trojku” na přelomu roku, bude to spíše zázrak.

V této souvislosti přichází se překvapivou jeví informace, že na odstavném parkovišti poblíž jednoho losangeleského letiště stojí desítky opuštěných Tesel a mezi nimi právě i Modely 3. Reportér magazínu Automobile, který se na toto místo dostal, napočítal celkem 71 aut, z nichž 26 jsou právě „trojky”. Nejde o auta lidí, kteří by někam odletěli, nejde o vozy zaměstnanců Tesly a nejde ani o jinak standardně zaparkované vozy - většina z nich je tu ve stavu, v jakém mohly sjet jedině z výrobní linky, tedy třeba i s plastovými kryty sedadel a dalších částí.

Kdyby tu byly jen Modely S a X, pochopit to lze snáze - automobilka může mít problémy s tím některé vozy skladovat, a tak si pronajala zrovna dostupnou plochu v Los Angeles. Ale proč Model 3? Obecně nedostatkové zboží, za které by dnes leckdo dal i násobky ceníkové ceny, takovou věc není důvod kdesi skladovat.

Pravá příčina je otázkou, Tesla na náš dotaz - a pokud víme, tak ani na dotaz jiných médií - tuto věc zatím uspokojivě nevysvětlila. Věčně optimističtější kolegové z Elecktreku spekulují o tom, že jde o vozy připravené na prezentaci tahače Tesly, který má být slavnostně odhalen dnes, to se ale jeví být velmi nepravděpodobné. Bližší zkoumání těchto aut ze strany reportéra Automobile totiž odhalilo, že tyto vozy nejsou tak úplně v pořádku a pro podobný účel jsou tedy nevhodné.

Za skly některých jsou viditelné dokumenty s výsledky výstupní kontroly, které konstatují ten či onen kvalitativní problém. A na některých vozech je dokonce zvenku napsáno „STRUCTURE”, naznačující strukturální problém s karoserií vozu. Velmi pravděpodobně tedy jde o auta, která neprošla výstupní kontrolou, nelze je jednoduše opravit, ale zároveň je Tesla nechce poslat do šrotu či jinak zpečetit jejich osud.

Je-li tomu tak, zůstává stále otázkou, proč je skladuje zrovna zde, není to zrovna obvyklé místo. A pokud je zde většina odstavených vozů stále minimálně vyráběného Modelu 3, naznačuje to, že problémy s jeho výrobou budou opravdu nemalé. Snad se od Tesly po rozednění v USA dozvíme více - článek podle toho budeme aktualizovat...


U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 1 - Tesly opustene letiste LA 01U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 2 - Tesly opustene letiste LA 02U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 3 - Tesly opustene letiste LA dalsi 01U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 4 - Tesly opustene letiste LA 03U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 5 - Tesly opustene letiste LA 04U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 6 - Tesly opustene letiste LA 05U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 7 - Tesly opustene letiste LA dalsi 02U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 8 - Tesly opustene letiste LA dalsi 03U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 9 - Tesly opustene letiste LA dalsi 04U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 10 - Tesly opustene letiste LA dalsi 05U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 11 - Tesly opustene letiste LA dalsi 06U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 12 - Tesly opustene letiste LA dalsi 07U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 13 - Tesly opustene letiste LA dalsi 08U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 14 - Tesly opustene letiste LA dalsi 09U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 15 - Tesly opustene letiste LA dalsi 10U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 16 - Tesly opustene letiste LA dalsi 11U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 17 - Tesly opustene letiste LA dalsi 12U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 18 - Tesly opustene letiste LA dalsi 13U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 19 - Tesly opustene letiste LA dalsi 14U letiště v L.A. stojí desítky opuštěných Tesel Model 3, S a X. Proč, je otázkou - 20 - Tesly opustene letiste LA 06
Skutečně zvláštní pohled nabízí odstavné parkoviště u jednoho z losangeleských letišť - desítky nových a přesto opuštěných Tesel se jen tak nevidí, zvláště pak jde-li o Model 3

Zdroje: Reddit, MSN Autos

Petr Miler

Diskuze 38 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše