V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse

S ohledem na podobu dnešního světa by člověk největší podíl žen v některé z automobilek čekal v USA, Velké Británii či třeba Japonsku. Realita je ale úplně jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse

25.2.2018 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

S ohledem na podobu dnešního světa by člověk největší podíl žen v některé z automobilek čekal v USA, Velké Británii či třeba Japonsku. Realita je ale úplně jiná.

Kamaz má za sebou další vítězství na Dakarské rallye. Znovu tak bylo potvrzeno, že ruská automobilka je vůbec nejúspěšnějším účastníkem patrně nejnáročnějšího automobilového závodu světa. Celkově jej opanovala již popatnácté. Řada lidí má tedy značku spojenu s vysokou kvalitou, a to nejen v případě závodních speciálů, ale i v rámci běžných silničních vozů. Jsou to statní ruští bohatýři, kteří se o ni starají? Ne tak docela.

Pro Kamaz aktuálně pracuje zhruba 46 tisíc lidí, téměř polovina z nich jsou ale ženy, což má být v automobilovém průmyslu zcela výjimečný stav. Firemní noviny Vesti Kamaza vydávané v městě Naberežnyje Čelny, sídle továrny, navíc spustil nový projekt jménem ZAVODčanky. V jeho rámci novináři navštěvují jednotlivá oddělení závodu a vyhledávají místní krasavice. S těmi pak udělají fotografie představí je lidem na stránkách listu.

Projekt již odstartoval, prohlédnout si tedy můžeme fotografie Alisy Gibadullinovové a Adeliny Tarasovové. První začala pro Kamaz pracovat před pěti lety jako kontrolorka. Ačkoliv tuto práci vykonávala při studiu, záhy byla povýšena na post šéfky oddělení technické kontroly. Nyní tak pod ní spadá třináct lidí, z čehož deset jsou kontroloři kvality, zbytek připadá na testovací jezdce.

Tarasovová je pro změnu u automobilky nováčkem, u Kamazu nastoupila před necelým rokem. Aktuálně působí na postu operátora počítačových systémů v logistickém centru, přičemž focení dlouho odmítala. Nakonec k němu však svolila. Zároveň na sebe také prozradila, že i ona studuje. Za sebou má již studium na Kamské vyšší odborné škole humanitárních a technických věd (sic), nyní je druhým rokem na pedagogickém institutu.

Kamaz pro jistotu dodává, že snímky jsou „nakašírované“. Běžně totiž musí zaměstnanci na pracovišti vždy nosit ochranný oděv, boty a helmy. Nestává se tedy, že by ženy nastoupily na montážní linky v lodičkách. Automobilka tím jen chtěla vyzdvihnout krásu svých pracovnic, jež prý plně odpovídá působivému a pohlednému designu produktů, na jejichž vzniku se podílejí. Podívejte se sami, jaké dámy také v Kamazu pracují - podle nás se jim náklaďáky firmy rovnat nemohou...

V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 1 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 01V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 2 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 02V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 3 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 03V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 4 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 04V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 5 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 05V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 6 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 06
Alisa Gibadullina má u Kamazu na starosti kvalitu...

V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 7 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 07V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 8 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 08V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 9 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 09V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 10 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 10V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 11 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 11V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 12 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 12V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 13 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 13V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 14 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 14V jaké automobilce pracuje úplně nejvíc žen? Budete se divit, i jejich kráse - 15 - Kamaz zamestnankyne 2018 prvni sada 15
...zatímco Adelina Tarasova pracuje jako operátorka počítačových systémů v logistickém centru

Petr Prokopec

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama