Alfa Romeo 4C na přívěsu Tesly Model X je rychlejší než sama 4C (videa)

Když si koupíte lehký sporťáček s 241 koňmi, nečekáte, že prohrajete s SUV. A už vůbec ne tehdy, pokud to samé auto táhne za sebou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo 4C na přívěsu Tesly Model X je rychlejší než sama 4C (videa)

22.3.2016 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Alfa Romeo 4C na přívěsu Tesly Model X je rychlejší než sama 4C (videa)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když si koupíte lehký sporťáček s 241 koňmi, nečekáte, že prohrajete s SUV. A už vůbec ne tehdy, pokud to samé auto táhne za sebou.

Napadlo vás někdy, že by některé auto bylo rychlejší na čtvrtmíli, kdyby ho celou cestu táhlo jiné auto na přívěsu? U věcí jako Škoda Fabia Junior by až tak nepřekvapilo, ale ostrá Alfa Romeo 4C je něco trochu jiného. Je to lehoučký sporťák, který má 241 koní a motor uprostřed. Se zrychlením na stovku za 4,5 s je to pozoruhodně rychlý vůz, jak si ostatně můžete prohlédnout i níže našem loňském videu.

Proti Tesle Model S můžete postavit i některá Ferrari a Tesla zvítězí, nestačí až na hodně silné kalibry. Novější Model X, zde s režimem „Ludicrous”, má také hromadu výkonu a pohon všech kol pro lepší trakci, takže i tohle auto bude ve sprintech porážet kdeco. Včetně malé Alfy.

To by zase tak šokovat nemuselo, ve sprintu jde hlavně o výkon a toho má Model X hromadu. Jenže kolegy z Motor Trendu napadlo zatížit „Model X” handicapem - přívěsem, na kterém stojí druhá, skoro stejná Alfa Romeo 4C. A zkusit to pak.

Výsledek si můžete prohlédnout níže a už snad nezkazíme překvapení, když povíme, že Model X sprint ovládl i tehdy. Na jednu stranu to dává smysl, v přímce se máloco vyrovná pořádně silným elektromotorům, i když za ně zapřáhnete stovky dalších kilogramů. Na okruhu by samozřejmě toto srovnání vypadalo úplně jinak, ale tady jsme na čtvrtmíli a tedy se jezdí jen rovně.

Přesto v nás zůstává jistá pochybnost, která ostatně obestírala i mnohá dřívější srovnání dynamiky Tesly s dalšími auty a jíž některé pozdější sprinty podporovaly. Není toto náhodou touha po senzaci za každou cenu? Podívejte se na start 4C na videu Motor Trendu a srovnejte si jej s tím na našem snímku dokumentujícím dynamiku Alfy. Tento vůz má launch control a dokáže z místa vypálit jak čertík z krabičky. Tento potenciál ve srovnání s Modelem X s přívěsem využit nebyl, přinejmenším, to je na prvním videu zřejmé. Snad alespoň později 4C „jela, co mohla”...


Alfa Romeo 4C na přívěsu Tesly Model X je rychlejší než sama 4C (videa) - 1 - Alfa Romeo 4C vs Tesla Model X w 4C video 01Alfa Romeo 4C na přívěsu Tesly Model X je rychlejší než sama 4C (videa) - 2 - Alfa Romeo 4C vs Tesla Model X w 4C video 02Alfa Romeo 4C na přívěsu Tesly Model X je rychlejší než sama 4C (videa) - 3 - Alfa Romeo 4C vs Tesla Model X w 4C video 03
Už jste někdy prohráli na čtvrtmíli proti autu s přívěsem a tím samým autem za sebou?

What's faster? An @AlfaRomeo #4C or an @AlfaRomeo #4C... being towed by a @teslamotors #ModelX #P90D #ludicrous? @jasoncammisa

Video zveřejněné uživatelem Earth's Automotive Authority (@motortrend),


Takto akceleruje Alfa Romeo 4C v té nejlepší možné formě

Zdroj: MotorTrend@Instagram

Marek Bednář

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše