Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků

Změny pod kapotou neočekávejte. Místo toho se unikátní Alfa Romeo pyšní lepší výbavou i designem než standardní verze. K dispozici přitom bude jen 200 kusů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků

17.9.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Změny pod kapotou neočekávejte. Místo toho se unikátní Alfa Romeo pyšní lepší výbavou i designem než standardní verze. K dispozici přitom bude jen 200 kusů.

Je to již pět let, co Alfa Romeo podepsala spolupráci s šampionátem Eni FIM SBK World Championship. Ten na konci července dorazil i na Masarykův okruh v Brně, pořádné oslavy ale italská automobilka připravuje až na autosalon v Paříži. A rozhodně při ní o dárky nebude nouze. Prvním v řadě bude limitovaná edice Alfy Romeo MiTo, která pod kapotu dostane 1,4litrový motor MultiAir o výkonu 170 koní.

Vybírat budete moci mezi černou nebo červenou karoserií, které společnost budou dělat kontrastně (červeně, bíle nebo černě) lakované kryty zpětných zrcátek, střecha a třmeny brzd Brembo schované za 18palcovými litými koly. Standardem budou stříbrné polepy SBK, zatímco uvnitř se vůz pyšní Alcantarou.

Chybět nebude ani střešní křídlo, které se objeví také na druhém modelu. Tentokráte Alfě Romeo MiTo Special Edition. Ta bude poháněna dvouválcem TwinAir, přičemž výkon 85 koní má směřovat na kola šestnáctipalcová. Komplet zakončuje černě lakovaná střecha a odkaz na šampionát SBK na zádi.

Ceny Alfa Romeo zveřejní zřejmě až po Paříži, otázkou bude ale dostupnost. Alespoň u výkonnější limitované série. Speciální model by ale měl do českých showroomů dorazit stoprocentně.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 1 - Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition a SBK Special EditionAlfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 2 - Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition 01Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 3 - Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition 02Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 4 - Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition 03Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 5 - Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition 04Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 6 - Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition 05Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 7 - Alfa Romeo MiTo SBK Special Edition 01Alfa Romeo MiTo SBK: specialitka k výročí spojení s šampionátem superbiků - 8 - Alfa Romeo MiTo SBK Special Edition 02
Alfa Romeo MiTo představí na autosalonu v Paříži dvě edice, které skládají holt šampionátů superbiků. Po limitované sérii v počtu 200 kusů se zřejmě ihned zapráší, druhá by však mohla dorazit i do ČR

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.