Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím

Existují i rychlejší auta, ale už ne o mnoho. Z hlediska praktického využití u protinožců bychom těžko hledali zásadně vhodnější rychlý stroj než BMW M3 F80 ve verzi Competiton.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím

20.10.2019 | Petr Miler

Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím

/

Existují i rychlejší auta, ale už ne o mnoho. Z hlediska praktického využití u protinožců bychom těžko hledali zásadně vhodnější rychlý stroj než BMW M3 F80 ve verzi Competiton.

Čeští policisté dostali před pár léty do výzbroje Škody Superb ve verzích 2,0 TSI 4x4 s výkonem 280 koní. To už jsou velmi rychlá auta, zvlášť s majákem na střeše, není ale zase tak těžké si představit, že se najde řidič, který se jich nezalekne a ujede jim. Na palubě jsou obvykle dva policisté, kteří spolu s dodatečnou výbavou přidají autu na hmotnosti snadno 300 až 400 kg. V takové chvíli oněch 280 koní a pohon všech kol mnoho neznamenají, dnešní 500-, 600- i vícekoňové sporťáky či ostré verze ostatních aut budou ještě podstatně rychlejší.

Policisté z australské Canberry nyní dostali k dispozici auto trochu jiného kalibru, kterému už nebude zřejmě reálné ujet v čemkoli alespoň trochu normální. Z hlediska využití v policejních službách jde o velmi neobvyklý stroj - BMW M3 F80 ve verzi Competition. Tradiční fanoušci em-trojek tohle auto moc neuznávají kvůli jeho přeplňovanému motoru a celkově nepříliš vytříbenému charakteru, to ale nic nemění na tom, že jde o velmi rychlý vůz. Rovných 450 přeplňovaných koní v autě s hmotností okolo 1 600 kg je slušná zbraň, kterou zpomalí snad jen mokro či sníh, zrovna s tím se ale v Canbeře moc často potýkat nemusí.

Sama australská policie se tímto přírůstkem nepochlubila, auto ale přímo v akci nafotil jeden z členů skupiny Australian Police Vehicles na Facebooku v momentě, kdy zasahovalo proti řidiči Tesly Model 3. I to je nepochybně rychlý automobil, M3 by ale dlouhodobě nebyl s to konkurovat ani kdyby neměla majáky. A to samé lze říci v podstatě o čemkoli - jen naprostá smetánka mezi supersporty s výkony přes 1 000 koní bude citelně rychlejší. Výhodou M3 je navíc to, že ještě celkem zapadne do davu a se čtveřicí dveří a slušným kufrem je i velmi dobře prakticky využitelná.

Připomeňme, že i česká policie měla svého času k dispozici rychlé BMW, byť jen zapůjčené. Jak to s modelem i8 dopadlo, patrně nemusíme připomínat. Snad bude mít australská M3 více štěstí, třebaže s výbušným stádem 450 koní mířícím na zadní osu je to podstatně záludnější stroj než i8.


Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím - 1 - BMW M3 F80 Police Australia 01Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím - 2 - BMW M3 F80 Police Australia 02Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím - 3 - BMW M3 F80 Police Australia 03Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím - 4 - BMW M3 F80 Police Australia 04Australští policisté dostali do výzbroje auto, kterému neujede zřejmě nikdo s ničím - 5 - BMW M3 F80 Police Australia 05
Neoznačené BMW M3 se v policejních službách se skutečně nevídá, v Austrálii teď jedno takové mají

Zdroj: Australian Police Vehicles@Facebook přes The Drive

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše