BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek

Něco takového znamená za běžných okolností spoustu ústupků, které původní ideu pořadu snadno zničí. V tomto případě se ale změna i hodí, pořad vše je jen více automobilové.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek

11.9.2020 | Petr Prokopec

BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek

/

Foto: Top Gear@Twitter

Něco takového znamená za běžných okolností spoustu ústupků, které původní ideu pořadu snadno zničí. V tomto případě se ale změna i hodí, pořad vše je jen více automobilové.

Motoristický pořad Top Gear byl po dlouhá léta spojen s Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem a Jamesem Mayem. Je tomu ovšem již pět let od chvíle, kdy se tato trojice přesunula od BBC k Amazonu. Britská veřejnoprávní stanice se přitom po dlouhou dobu snažila najít směr, kterým show poslat. Řešením se ale neukázal být Chris Evans a dokonce ani Matt LeBlanc, jakkoliv epizody, ve kterých figuroval, byly úspěšné.

LeBlanc ale show na sklonku roku 2018 po dokončení šestadvacáté série z osobních důvodů opustil, přičemž BBC pustilo k vodě také Roryho Reida. Místo toho se Chris Harris dočkal nových parťáků Andrewa Flintoffa a Paddyho McGuinnesse. Samotná show se pak tak trochu vrátila ke svým kořenům, namísto snah o mezinárodní přesah tak byl opět kladen důraz na britský patriotismus. A právě to se ukázalo být trefou do černého, neboť sledovanost posledních dvou sérií je již takřka na „clarksonovské“ úrovni, tedy alespoň ve Velké Británii.

Pro letošek se ovšem BBC, stejně jako kdokoliv jiný, musela popasovat s novou výzvou, a tou je pochopitelně koronavirus a opatření přijatá proti jeho šíření. Na rozdíl od konkurence se jí nicméně povedlo veškeré nesnáze překonat a pořadu snad nejen neublížit, ale dokonce mu pomoci. Zatímco tedy Clarkson a spol. čekají, zda vůbec budou moci do nějaké země vycestovat, devětadvacátá série Top Gearu se již dávno natáčí. A co více, jsou u toho i diváci, což by někdo mohl považovat za nemalé riziko komunitního přenosu. Právě na to ale BBC vyzrála tak trochu po vzoru někdejších českých automobilových koncertů.

Jak je patrné z nových fotografií, show čeká změna v podobě nového „studia“. Oproti minulosti už není v hale aerodromu v Dunsfoldu, místo toho bylo na venkovním prostranství vystavěno obří jeviště, kde se pohybují samotní protagonisté. Hledištěm je pak parkoviště před ním. Diváci tak zůstávají v autech nebo u nich, a tak mezi sebou udržují bezpečnou vzdálenost a ještě s sebou mají své plechové miláčky. Že si show mohou i zevnitř vychutnat bez problémů bez roušek či respirátorů, nemusíme dodávat.

Jde o skvělý nápad, který automobilové zaměření pořadu jen umocňuje a zároveň umožnil produkci, aby se nezasekla na mrtvém bodě. I proto ostatně BBC slibuje, že nových dílů se dočkáme již velmi brzy. A protože The Grand Tour je dočasně mimo hru, nebude mít vlastně Top Gear konkurenci. Vůbec by nás tak nepřekvapilo, kdyby čísla týkající se sledovanosti zamířila ještě výše.


BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek - 1 - Top Gear S29 nataceni prvni foto 01BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek - 2 - Top Gear S29 nataceni prvni foto 02
BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek - 3 - Top Gear S29 nataceni prvni foto 03BBC vyzrála na koronavirová opatření, Top Gear opět natáčí i s diváky bez roušek - 4 - Top Gear S29 nataceni prvni foto 04
Top Gear dokázal vyzrát nad koronavirem, natáčí se i za přítomnosti diváků. Ti pouze musí přijet s auty a zůstávat v nich či u nich, to je v tomto případě skoro výhoda. Foto: Top Gear@Twitter

Zdroj: Top Gear@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše