Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Bertone definitivě zbankrotoval, na prodej jsou auta, pozemky i budovy
11.7.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Součástí rozprodeje firemního majetku není název karosárny ani její logo. To si můžete pronajmout, ovšem za specifických podmínek.
Karosárna Bertone byla založena již v roce 1912, což znamená, že vcelku nedávno oslavila své sté výročí. Při té příležitosti vzniknul koncepční sporťák Nuccio, který měl být nejen oslavou minulosti, ale i symbolickým Fénixem, jenž studiu pomůže v pozvednutí z popela. Již loni jsme ovšem naznačili, že se tak rozhodně nestalo, neboť karosárna neměla na výplaty. Pro letošek pak začalo vzduchem létat slovo „bankrot“, které naznačovalo jen to nejhorší.
Studio Bertone Stile tak začalo zoufale hledat investora, zejména mezi automobilkami. Nikdo takový se však nenašel, pročež se stalo nevyhnutelné - 4. července letošního roku italská firma skutečně vyhlásila bankrot. Důvod je přitom jasný, během necelých pěti posledních let se totiž povedlo nakumulovat ztrátu 31 milionů Eur (852,5 mil. Kč). A to i navzdory faktu, že třeba v roce 2010 tržby činily 14,5 milionu Eur (398,75 mil. Kč).
Studio je tedy nyní na prodej, otázkou však zůstává, zda někdo vůbec bude mít zájem. Do majetku firmy totiž spadá již jen sbírka automobilů, budovy a pozemky. Veškeré vozy přitom musí být prodány najednou, neboť v Itálii jsou klasifikovány jako „historická národní památka“. Rozhodně tedy nepůjde o lacinou záležitost, zmiňované haly ovšem na druhou stranu již majlant stát rozhodně nebudou. Pokud po nich začínáte pošilhávat, máme pro vás ještě jednu zásadní zprávu. Na prodej je pouze movitý a nemovitý majetek, nikoliv práva na značku Bertone a firemní logo. To je v majetku šéfa společnosti Marca Filippeho a Lilli Bertone, manželky Nuccia Bertoneho, syna zakladatele karosárny. Dosavadní Bertone Stile je totiž mělo pouze v pronájmu, která na konci letošního roku vyprší.
Případný zájemce by se tedy musel s těmito dvěma majiteli domluvit na dalším užívání, v takovém případě však musí počítat se značnou konkurencí. Momentálně totiž již v Miláně funguje firma Bertone Design. Ta sice nemá právo designovat automobily, přesto však pod její křídla přešla řada značek, které dříve kooperovaly se studiem Bertone Stile.

























Koncept Bertone Mantide vznikl v roce 2009, tedy ve chvíli, kdy začaly trable kdysi slavné karosárny
Zdroj: WardsAuto
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025Ferrari jako referenční auto při vývoji používá čínský elektromobil, o evropském automobilismu to říká mnohé
30.7.2025Jedno z nejrychlejších aut planety se postavilo 370koňové motorce, převálcovala ho při jízdě po zadním
28.7.2025
Nejnovější články
Honda krutě poznává následky sázky na downsizing, místo nezdolných jednotek v ruce má na krku hromadnou žalobu za poruchové turbomotory
před 8 hodinamiNejnovějšímu obrněnému speciálu prezidenta Trumpa se směje půl světa. „Golf Force One” ale není vtip, je skutečný
před 10 hodinamiŠéf Jaguaru Land Roveru náhle skončil uprostřed změny zaměření celé firmy, co se teď bude dít?
před 11 hodinamiMechanik ukázal, jak se v elektrickém propadáku VW mění pylový filtr, musíte rozebrat skoro půlku auta
včeraNový šéf Stellantisu řádí jako černá ruka, nařídil rychlý návrat dalšího výdělečného osmiválcového stroje
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva