Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW 2 Gran Coupe je znovu ve hře, dorazit by mělo v polovině roku 2018
28.5.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová varianta primárně počítá s pohonem zadních kol. O její pohon se u základních verzí budou nejspíše starat tříválce, dorazit by mohla i verze M235i.
Německá automobilka s bílou vrtulí ve znaku se v posledních letech snaží vyplnit skoro každou skulinku na trhu. A pokud ta neexistuje, jednoduše daný segment založí. Z toho důvodu tu máme třeba BMW X6 nebo hned čtveřici modelů 3 Sedan, 3 Gran Turismo, 4 Coupe a 4 Gran Coupe. Nejinak tomu zjevně bude i v případě řady 2, která již nyní zahrnuje kupé, kabriolet a MPV pro pět či sedm pasažérů. Do roku 2018 bychom se ovšem měli dočkat pátého člena do party.
Danou verzí je konkurence pro Mercedes-Benz CLA, o jejímž možném příchodu jsme informovali již v roce 2012. Nyní ovšem BMW 2 Gran Coupe začíná získávat pevné základy, přičemž na rozdíl od vozu ze Stuttgartu nenabídne primárně pohon předních, ale těch zadních kol. Tento model by totiž měl stát stejně jako budoucí řady 3, 5 a 7 na modulární platformě 35up, jen mu bude výrazně zkrácen rozvor a zúžen rozchod kol.
Tím nám jistější informace končí, dále již můžeme pouze spekulovat. Zejména pak o pohonných jednotkách. S ohledem na zmiňovaný příchod a stále se blížící nové emisní regule ovšem můžeme počítat s tím, že BMW zaměstná pod kapotou modelu Gran Coupe více tříválců než u současných verzí řady 2. To ovšem neznamená, že by dorazit nemohlo i provedení M235i. Varianta M2 ale nejspíše bude mimo hru.
Více se dozajista dozvíme v následujících měsících, kdy by mnichovská značka měla především potvrdit, zda vůz skutečně dorazí či nikoliv. Slova nejvyššího vedení o oficiálním požehnání totiž stále ještě nikde nezazněla. Jelikož se ovšem Mercedes CLA těší nemalému úspěchu, další čtyřdveřové řadě 2 nejspíše nestojí nic v cestě.




Zvažované BMW 2 Gran Coupe se již ukázalo na celé řadě neoficiálních ilustrací
Zdroj: Auto Motor und Sport, Ilustrace: Theophilus Chin
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Richard Hammond k 20. výročí své skoro smrtelné havárie podráždil štěstěnu testem 3000koňového čínského vyzyvatele Ferrari
27.2.2026
Ferrari Purosangue vlétlo i se svým V12 na motorovou brzdu a předvedlo takové představení, že mu odpustíte, že jde o SUV
26.2.2026
„Bugatti pro chudé” si namazalo na chleba všechny a všechno na dalším okruhu, pomalejší je i McLaren za 20 milionů
26.2.2026
Nové na MotoForum.cz
- Proč Marcu Márquezovi „explodovala“ zadní pneumatika? včera 14:39
- Trumf Aprilie, vítězství Bezzecchiho včera 10:29
- Vítězem Gonzalez, 19. Salač včera 08:00
- Prvním letošním vítězem závodu Grand Prix David Almansa včera 07:00
- Prvním letošním vítězem a lídrem Pedro Acosta 28.2.2026
Nejnovější články
Škoda modernizovala plug-in hybridní Superb iV a zas jednou ukázala marnost aut této koncepce
včera
Budete se divit, ale díváte se do auta. Tento stroj za důmyslnými dveřmi skrývá ten nejútulnější pokoj na kolech
včera
Elektřina zruinuje každého, majitel tohoto BMW přišel za jediný rok skoro o 2 miliony a nechce dál trpět
včera
Hyundai radši platí pokuty za emise spalovacích aut, než aby lidem cpalo elektromobily, tady ale dělá pravý opak
včera
Rusové ukázali své tahače budoucnosti, zdroj inspirace je zjevný
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
