Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW Gran Lusso V12 Coupe: budoucí řada 8 do detailu na živých fotkách a videu
27.5.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
BMW nám svůj poslední koncept vzniklý s přispěním Pininfariny ukázalo docela podrobně. Pokud vás to ale neuspokojilo, živější pohledy na tento vůz by mohly.
Mnichovská automobilka nás už před pár týdny varovala, že na letošní Concorso d'Eleganza Villa d'Este nedorazí s prázdnou a hned přidala první avízo. Zjevně větší kupé slibovalo nástupce původní řady 8 a i když vůz něco takového skutečně představuje, po kompletním pátečním odhalení se z Gran Lussa vyklubalo spíše něco ve stylu kupé či kabrioletu Bentley Continental. Iluze o návratu osmičky coby konkurenta Audi R8 tím zjevně vzaly za své, ale je to nutně špatně?
Velké cestovní kupé sice není zrovna sportovním ideálem, ale také má něco do sebe. Jak moc toho je, jste jistě posoudili už v pátek či o víkendu, ale jestli jste se zatím nerozhodli, zda tomuto vozu ukázat palec nahoru, nebo dolů, máme pro vás pár dalších vodítek - galerii spousty živých fotek a jednoho videa právě z víkendové přehlídky elegance. Nic podstatně nového sice nezachycují, ukazují ale vůz v přece jen přirozenější pózách a podle nás mu to v nich sluší o něco více než na vyumělkovaných oficiálních záběrech.
Sluší se připomenout, že vůz je pouze konceptem, na druhou stranu je ale s technikou dvanáctiválcové sedmičky plně funkční. To konec konců dosvědčuje nejen ono video, ale vlastně i fotky - částí současné řady 7 najdete hlavně uvnitř spoustu. BMW ústy svého viceprezidenta pro design Adriana van Hooydonka sice znovu zopakovalo, že plány na sériovou produkci takového vozu zatím neexistují, zároveň ale konstatovalo, že klidně může být v této podobě vyráběn. Tak si vyberte, které z těchto vyjádření je vašemu srdci bližší...



























BMW Gran Lusso V12 Coupe naživo u jezera Como
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
před 5 hodinami
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nejlevnější moderní Ferrari dnes i sotva pořádně jeté koupíte za cenu nové Škody. A odvezete v něm celou rodinu
14.2.2026
Další populární VW končí a nástupce nedostane. I když se prodává velmi dobře a firmě vydělává
14.2.2026
Oni se to naučí. Číňané ve srovnaní pneumatik rozválcovali konkurenci v testu na mokru, i když jsou pořád nejlevnější
14.2.2026
Upravená specialita Ferrari s motorem V12 bez turba láká zvukem, ze kterého se vám rozklepou kolena
14.2.2026
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
15.2.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
