Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Bugatti Galibier je znovu ve hře, nejprve ale musí dorazit nástupce Veyronu
2.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Zatímco bývalý šéf Bugatti nebyl fanouškem čtyřdveřového modelu, navrátivší se Wolfgang Dürheimer zastává opačný názor. Oficiální zelená ale chybí.
Ačkoliv koncern VW Group zpočátku počítal v rámci znovuzrození značky Bugatti hned s několika modely, nakonec byly veškeré aktivity postaveny okolo modelu Veyron. Ten jednou provždy změnil svět supersportů, přičemž nastolil i několik světových rekordů. Jeho výroba však pomalu, ovšem nezadržitelně míří ke konci. Bugatti se tak ocitlo na rozcestí, kde si může vybrat hned několik cest vedoucích do budoucnosti.
Momentálně je již známo, že značka hodlá v roce 2016 přijít s novou generací supersportu, která by ten dosavadní měla deklasovat a stanovit nová měřítka. Mimo to ovšem Bugatti rovněž zvažuje jednu z vedlejších cest, která by mohla vést ke vzkříšení projektu čtyřdveřové superlimuzíny Galibier. Tu sice předchozí šéf značky Wolfgang Schreiber odepsal, kapitánem u kormidla je ale aktuálně někdo úplně jiný.
Na místo CEO se vrátil Wolfgang Dürheimer, který Bugatti (a také Bentley) kočíroval v letech 2010 až 2012. Poté zamířil do vývojového oddělení Audi, zde však jeho názory zejména na hybridní a elektrické modely nebyly v souladu s tužbami mateřského koncernu. K prvnímu červnu letošního roku tak Dürheimer zamířil tam, kde to nejlépe zná.
Ve staronovém pracovišti se přitom opětovně začal zabývat plány na představení produkční verze zmiňovaného konceptu Galibier. CEO značky ovšem dodává, že tato aktivita má daleko k oficiálnímu požehnání, odmítavé stanovisko tak nakonec může být potvrzeno. Stejně tak je ale možné pozitivní rozhodnutí, přičemž jistotu bychom měli mít až po zmíněném roce 2016, kdy dorazí nástupce Veyronu.



Koncepční Bugatti Galibier se sice ukázalo již před pěti roky, o výrobě však doposud nepadlo žádné pevné rozhodnutí
Zdroj: Auto News
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
včera„Není mezera, do které bych se nevešel.” Řidič natočil, jak se dá proplétat dopravní zácpou, klaustrofobiky z toho trefí
15.6.2025Unikla data o skutečné spotřebě a ceně brutálního Mustangu GTD, bankovní účet vám zruinuje hned dvakrát
12.6.2025
Nejnovější články
Ukázalo se, že klimatické kampaně vlád jsou jen vyhozené peníze, na chování lidí nemají žádný vliv
před hodinouBugatti chtělo po zákazníkovi 331 tisíc Kč za opravu malého ovladače, nakonec si ho sám spravil díly za 26 korun
před 9 hodinamiTesla po 13 letech prodeje opět jen faceliftovala Model S a s ním i X, největší „inovací” je zvýšení cen
před 10 hodinamiCeny aut vzrostly za pět let o krutých 40 procent, říká studie. Nevadí to jen u těch, která začínala nízko
včeraNová nejlevnější Lada prošla crash testem. 84 interních zkoušek skončilo na jedničku, toto byl ten 85.
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 06.16. 21:07 - Truck Daškam
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.16. 21:01 - Truck Daškam
- Jednostopé okénko 06.16. 19:48 - řidičBOB
- BMW Divize 06.16. 18:15 - jerry
- IT poradna 06.16. 17:36 - petr_riha
- OBD diag pro moje brmbrmbrm 06.16. 17:23 - pavproch
- kola e89+Tiguan+Scout 06.16. 14:30 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 06.16. 09:56 - pavproch