Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Cadillac ATS-V se prohnal po Circuit of the Americas, pilot jej nešetřil (video)
26.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Cadillac ATS-V není novinkou, ale videa, kdy mu je naloženo, zas tak běžná nejsou. Tohle pochází z jednoho z nejmladších okruhů na světě.
Texaský okruh Circuit of the Americas, také známý jako COTA, je okruh ve srovnání s jinými stále relativně čerstvě otevřený, první závodní auta se na něm projela v sezóně roku 2012. Také vznikl „na zelené louce”, ale je velmi promyšlený a dost náročný. A je také velmi oblíbený, čehož využil i Cadillac pro další prezentaci ostrého ATS-V.
Nečekejte velkou reklamu ani obří fotosadu, stroj, který je silnější, než značka původně uváděla, v podstatě vůbec nevidíme. Nové video je onboardem z tohoto stroje, natočeným pomocí Performance Data Recorderu, nástroje, který se poprvé objevil v Chevroletu Corvette C7 Stingray. Video to není nové, visí na YouTube skoro tři týdny, ale zajímavé je dostatečně.
Kromě jízdního videa, které je samo o sobě dost zajímavé a ukazuje průjezd kompletně celým „Okruhem Amerik”, slyšíme také relativně zapálený komentář. Dodává na informační hodnotě, ale může působit trochu úsměvně. Přesto však video stojí za shlédnutí, ATS-V v plném kalupu je zatím stále dost vzácný úkaz, protože tento stroj ještě není v prodeji.
Připomeňme, že Cadillac ATS-V konkuruje svými verzemi sedan a kupé BMW M3 a M4. Na zadní kola posílá 470 koní z dvakrát přeplňovaného 3,6litrového vidlicového šestiválce, a to přes šestistupňový manuál nebo osmistupňový automat. A právě manuální převodovkou byl s největší pravděpodobností vybaven stroj, který se po COTA prohnal.

Testovací jezdec Cadillac ATS-V na COTA nešetří
Vzhled Cadillacu ATS-V není novinkou
Zdroj: GT Spirit
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včeraVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
15.9.2025BMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy WSBK - Jerez 1. den včera 22:03
- Test MotoGP v Misanu 15.9.2025
- Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň 15.9.2025
- Hlavní změny pro Moto2 a Moto3 podle nových pravidel Liberty 15.9.2025
- Marquez a Bezzecchi jak z jiného světa 14.9.2025
Nejnovější články
Mercedes po poprasku okolo říká, že motory BMW odebírat nebude. Prý má skvělé vlastní, za vlastní považuje i ty z Číny
včeraLegendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
včeraPrezident Erdogan si vyzkoušel druhé turecké národní auto, na konkurenta Octavie se moc nadšeně netvářil
včeraŠéf Škody potvrdil, že ostrá Fabia se vrátí. Přijde ještě letos, levnější auta ale nebudou
včeraNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva