Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily

Dříve než se čekalo se na Starém kontinentu objevují dvě zajímavé novinky Chevroletu. Víme, kdy budou k mání a s jakými motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily

21.8.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dříve než se čekalo se na Starém kontinentu objevují dvě zajímavé novinky Chevroletu. Víme, kdy budou k mání a s jakými motory.

I přes pro Čecha poněkud exoticky znějící jména nejsou Chevrolet Cobalt ani Colorado žhavými novinkami - historicky, ani ve svých posledních provedeních. Cobalt jsme vám představili už loni a ačkoli na Trailblazer došlo až letos, i kořeny této novinky sahají do loňska. Vychází totiž z pick-upu Colorado 2012, s nímž sdílí dost podstatnou část vzhledu i techniky.

V případě Cobaltu jsme od začátku věděli, že se objeví i v Evropě, u Trailblazeru jsme to spíše tušili. Nebylo však jasné kdy a podle původního avíza se zveřejnění detailů v tomto smyslu očekávalo až na konci letošního roku, nebo dokonce začátkem toho příštího. Nakonec se ale vše vyvrbilo o poznání dříve - oba modely totiž oslaví svou evropskou premiéru na nadcházejícím autosalonu v Moskvě a díky tomu známe i pár dalších detailů týkající se jejich budoucího „starokontinentálního” působení.

U Cobaltu už je tedy jasné, že novinka velikostně zasazená mezi současné modely Aveo a Cruze dorazí na vybrané trhy střední a východní Evropy v prvních měsících následujícího roku. Motory byly zatím ohlášeny pouze dva, benzinová 1,4 16V s výkonem až 97 koní a 1,5 16V s nejvýše 105 koňmi, může ale jít jen o ruskou nabídku a na dalších trzích bude k mání více jednotek. To převodovky budou k dispozici vždy dvou typů - pětistupňová manuální nebo šestistupňová automatická.

Cenově by se vůz i přes své proporce měl dostat výrazně pod menší Aveo a konkurovat těm skutečně nejlevnějším malým-velkým sedanům na trhu. Se svými 563 litry zavazadlového prostoru by tak ani pro některé české zákazníky nemusel představovat nezajímavou alternativu.

Velmi podobná slova můžeme říci i na adresu Trailblazeru, který by měl představovat poctivé SUV (má dokonce žebřinový rám...) za atraktivní cenu. Pod jeho kapotou si v Evropé najdou místo buď naftový motor 2,8 s výkonem až 175 koní nebo benzinový 3,3 s 236 koňmi. Také v tomto případě budou k mání pětistupňový manuál i šestistupňový automat, pohon všech kol bude standardem.

I Trailblazer má být dostupný v zatím neupřesněném výčtu zemí střední a východní Evropy a automobilka uvolnila i první obrázek sériového provedení. Jeho podoba se ale nezdá být jakkoli odlišná od loni odhalené „globální” verze.

Jestli se tyto modely chystá nabídnout i místní zastoupení Chevroletu se pokusíme zjistit, ale minimálně jeden z nich by se u nás objevit mohl.


Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 1 - Chevrolet Cobalt 01Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 2 - Chevrolet Cobalt 02Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 3 - Chevrolet Cobalt 03Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 4 - Chevrolet Cobalt 04Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 5 - Chevrolet Cobalt 06Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 6 - Chevrolet Cobalt 08Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 7 - Chevrolet Cobalt 09Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 8 - Chevrolet Cobalt 11Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 9 - Chevrolet Cobalt 12Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 10 - Chevrolet Cobalt 15Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 11 - Chevrolet Cobalt 16Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 12 - Chevrolet Cobalt 17Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 13 - Chevrolet Cobalt 18Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 14 - Chevrolet Cobalt 19Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 15 - Chevrolet Cobalt 20Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 16 - Chevrolet Cobalt 21
Evropská budoucnost Cobaltu byla zřejmá už loni...

Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 17 - Chevrolet Trailblazer serie 01Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 18 - Chevrolet Trailblazer serie 02Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 19 - Chevrolet Trailblazer serie 03Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 20 - Chevrolet Trailblazer serie 04Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 21 - Chevrolet Trailblazer serie 05Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 22 - Chevrolet Trailblazer serie 06Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 23 - Chevrolet Trailblazer serie 07Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 24 - Chevrolet Trailblazer serie 08Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 25 - Chevrolet Trailblazer serie 09Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 26 - Chevrolet Trailblazer serie 10Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 27 - Chevrolet Trailblazer serie 11Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 28 - Chevrolet Trailblazer serie 12
Na potvrzení příchodu Trailblazeru na starý kontinent jsme si museli počkat až doteď

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše