Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily

Dříve než se čekalo se na Starém kontinentu objevují dvě zajímavé novinky Chevroletu. Víme, kdy budou k mání a s jakými motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily

21.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dříve než se čekalo se na Starém kontinentu objevují dvě zajímavé novinky Chevroletu. Víme, kdy budou k mání a s jakými motory.

I přes pro Čecha poněkud exoticky znějící jména nejsou Chevrolet Cobalt ani Colorado žhavými novinkami - historicky, ani ve svých posledních provedeních. Cobalt jsme vám představili už loni a ačkoli na Trailblazer došlo až letos, i kořeny této novinky sahají do loňska. Vychází totiž z pick-upu Colorado 2012, s nímž sdílí dost podstatnou část vzhledu i techniky.

V případě Cobaltu jsme od začátku věděli, že se objeví i v Evropě, u Trailblazeru jsme to spíše tušili. Nebylo však jasné kdy a podle původního avíza se zveřejnění detailů v tomto smyslu očekávalo až na konci letošního roku, nebo dokonce začátkem toho příštího. Nakonec se ale vše vyvrbilo o poznání dříve - oba modely totiž oslaví svou evropskou premiéru na nadcházejícím autosalonu v Moskvě a díky tomu známe i pár dalších detailů týkající se jejich budoucího „starokontinentálního” působení.

U Cobaltu už je tedy jasné, že novinka velikostně zasazená mezi současné modely Aveo a Cruze dorazí na vybrané trhy střední a východní Evropy v prvních měsících následujícího roku. Motory byly zatím ohlášeny pouze dva, benzinová 1,4 16V s výkonem až 97 koní a 1,5 16V s nejvýše 105 koňmi, může ale jít jen o ruskou nabídku a na dalších trzích bude k mání více jednotek. To převodovky budou k dispozici vždy dvou typů - pětistupňová manuální nebo šestistupňová automatická.

Cenově by se vůz i přes své proporce měl dostat výrazně pod menší Aveo a konkurovat těm skutečně nejlevnějším malým-velkým sedanům na trhu. Se svými 563 litry zavazadlového prostoru by tak ani pro některé české zákazníky nemusel představovat nezajímavou alternativu.

Velmi podobná slova můžeme říci i na adresu Trailblazeru, který by měl představovat poctivé SUV (má dokonce žebřinový rám...) za atraktivní cenu. Pod jeho kapotou si v Evropé najdou místo buď naftový motor 2,8 s výkonem až 175 koní nebo benzinový 3,3 s 236 koňmi. Také v tomto případě budou k mání pětistupňový manuál i šestistupňový automat, pohon všech kol bude standardem.

I Trailblazer má být dostupný v zatím neupřesněném výčtu zemí střední a východní Evropy a automobilka uvolnila i první obrázek sériového provedení. Jeho podoba se ale nezdá být jakkoli odlišná od loni odhalené „globální” verze.

Jestli se tyto modely chystá nabídnout i místní zastoupení Chevroletu se pokusíme zjistit, ale minimálně jeden z nich by se u nás objevit mohl.


Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 1 - Chevrolet Cobalt 01Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 2 - Chevrolet Cobalt 02Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 3 - Chevrolet Cobalt 03Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 4 - Chevrolet Cobalt 04Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 5 - Chevrolet Cobalt 06Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 6 - Chevrolet Cobalt 08Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 7 - Chevrolet Cobalt 09Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 8 - Chevrolet Cobalt 11Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 9 - Chevrolet Cobalt 12Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 10 - Chevrolet Cobalt 15Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 11 - Chevrolet Cobalt 16Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 12 - Chevrolet Cobalt 17Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 13 - Chevrolet Cobalt 18Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 14 - Chevrolet Cobalt 19Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 15 - Chevrolet Cobalt 20Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 16 - Chevrolet Cobalt 21
Evropská budoucnost Cobaltu byla zřejmá už loni...

Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 17 - Chevrolet Trailblazer serie 01Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 18 - Chevrolet Trailblazer serie 02Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 19 - Chevrolet Trailblazer serie 03Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 20 - Chevrolet Trailblazer serie 04Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 21 - Chevrolet Trailblazer serie 05Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 22 - Chevrolet Trailblazer serie 06Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 23 - Chevrolet Trailblazer serie 07Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 24 - Chevrolet Trailblazer serie 08Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 25 - Chevrolet Trailblazer serie 09Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 26 - Chevrolet Trailblazer serie 10Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 27 - Chevrolet Trailblazer serie 11Chevrolety Cobalt a Trailblazer dorazily do Evropy, máme další detaily - 28 - Chevrolet Trailblazer serie 12
Na potvrzení příchodu Trailblazeru na starý kontinent jsme si museli počkat až doteď

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.