Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video)

Řidiči si pomalu začínají zvykat, že součástí koloritu zdejších silnic se staly také maskované prototypy Mercedesu. Momentálně u nás můžete potkat testovací třídu A.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video)

13.4.2012 | Ladislav Soukup, Miro Mihálik | 1 příspěvek

Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Řidiči si pomalu začínají zvykat, že součástí koloritu zdejších silnic se staly také maskované prototypy Mercedesu. Momentálně u nás můžete potkat testovací třídu A.

Česká pobočka vývojové a konstrukční kanceláře MBtech se sídlem v Praze, Plzni a Mladé Boleslavi se na našich silnicích zviditelnila testováním Mercedesů, na jejichž tvorbě se nemalou měrou podílí. Není to tak dávno, co jsme mohli v provozu sledovat „jejich“ pod slupkou černých nálepek a dodatečných plastů maskované prototypy poslední třídy E nebo novou verzi Mercedesu ML. Aktuálně můžete v ČR potkat například třetí generace třídy A - tady je důkaz.

Tento týden se nám zcela náhodně podařilo nafotit a natočit testovací mulu nového áčka postávající bez dozoru na parkovišti na Strakonické ulici v Praze. Podle toho, co bylo možné rozeznat pod vrstvou kamuflážního materiálu a v podstatě nekrytého interiéru, toto s největší pravděpodobností nebyla verze AMG, ale standardní sériový vůz.

Pokud vás zajímá, proč musí již známý a na autosalonech veřejně prezentovaný model nosit maskování, tak musíme popravdě říci, že to přesně nevíme. Pár teorií bychom ale měli. Je známé, že automobilky mají ve zvyku podrobovat své nově vyvíjené modely dlouhodobým zátěžovým testům a je dost možné, že některé z nich jsou natolik časově náročné, že se protáhnou až do doby, kdy už je novinka odhalena.

Není tajemstvím, že u zbrusu nových aut probíhá ještě nějakou dobu (zejména pak přibližně první rok po uvedení na trh) ladění snažící se vychytat poslední mouchy, které se vyskytly při dobíhajících finálních zkouškách anebo na ně v tom horším případě upozornili zákazníci. Důkaz na to pochopitelně nemáme, ale myslíme si, že toto by mohl být právě výše zmíněný příklad.

Druhou možností je, že Mercedes pod těžkou kamufláží skrývá něco, co zatím neodhalil. S ohledem na to, co vidíme, to ale může být leda nějaká „jednodušší” verze - třeba úsporná verze BlueEfficiency s motorem Renault se má představit až po létě v Paříži...

Tip: Podívejte se i na špionáží fotky faceliftovaného BMW 7, které je taktéž testováno v Praze.


Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video) - 1 - Mercedes A 2012 spy Praha duben 01Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video) - 2 - Mercedes A 2012 spy Praha duben 02Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video) - 3 - Mercedes A 2012 spy Praha duben 03Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video) - 4 - Mercedes A 2012 spy Praha duben 04Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video) - 5 - Mercedes A 2012 spy Praha duben 05Copak to Mercedes testuje v maskované třídě A v Praze? (foto, video) - 6 - Mercedes A 2012 spy Praha duben 06
Už podle místa pořízení snímků se v Praze žádné drama patrně neodehrává, prototyp určitého Áčka tam ale k vidění je

Ladislav Soukup, Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.