Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom

Toyota bude mít díky účasti v Daihatsu další zastoupení mezi sportovními vozy - bude jím malé, skoro jako švýcarský nožík univerzální autíčko D-X.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom

12.11.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Toyota bude mít díky účasti v Daihatsu další zastoupení mezi sportovními vozy - bude jím malé, skoro jako švýcarský nožík univerzální autíčko D-X.

Dvoumístný koncept D-X (zřejmě míněno jako d-cross) je poháněný maličkým dvouválcovým motorem 0,66 l s turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva, který je převzatý ze současných produkčních modelů Daihatsu.

Výkon a točivý moment firma nezveřejnila, ale upozorňuje na variabilnost karoserie, která je patrná z obrázků. Pouhou výměnou vnějších panelů lze D-X přestavět na jeden ze čtyř typů aut. Roadster, hatchback nebo možná shooting-brake, dvoudveřový crossover a něco, co bychom mohli s jistou nadsázkou nazvat okruhovým speciálem.

Fyzicky je na záběrech pouze roadster (zbytek jsou počítačové vizualizace, některé hodně nevalné kvality), takže rozměry zřejmě patří pro něj - D-X měří na délku jen 3 395 mm, je 1 475 mm široký, 1 275 mm vysoký a rozvor činí 2 230 mm. Jak automobilka naloží s tímto vozem do budoucnosti, stojí nyní asi jen v interní komunikaci vedení Daihatsu, ale základní roadster je docela podobný typu Copen a čistě teoreticky by to mohl být jeho nástupce.


Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 1 - Daihatsu D-X 01Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 2 - Daihatsu D-X 02Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 3 - Daihatsu D-X 03Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 4 - Daihatsu D-X 04Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 5 - Daihatsu D-X 05Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 6 - Daihatsu D-X 06Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 7 - Daihatsu D-X 07Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 8 - Daihatsu D-X 08Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 9 - Daihatsu D-X 09Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 10 - Daihatsu D-X 10Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 11 - Daihatsu D-X 11Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 12 - Daihatsu D-X 12Daihatsu D-X: tokijský minitransformer nabídne čtyři auta v jednom - 13 - Daihatsu D-X 13
Vyměnitelné panely umožňují přestavět D-X na jednu ze čtyř karosářských verzí

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše