Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Dodge zastavil příjem objednávek na Hellcaty, nestíhá je vyrábět (+ video)
16.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Zatímco v případě Viperu musel Chrysler omezit výrobu, aby se vyprodal sklad, u Hellcatů se omezuje objednávání, aby fabrika stíhala vyrábět.
Ohromný zájem o oba Hellcaty, ať už Challenger či Charger, působí automobilce Dodge problémy. Vzhledem k tomu, že objednávek chodí více než dvakrát tolik, kolik očekávala, nestíhá je vyrábět a dealeři se na tomto převisu poptávky nad nabídkou snaží vydělat, seč to jde.
Snad kvůli omezení těchto údajně ne zcela čestných praktik se automobilka rozhodla pro radikální krok - omezit, rozumějte dočasně nepřijímat objednávky nových strojů, dokud se situace nezlepší, tedy dokud se fabrice nepodaří dohnat ztrátu několika tisíc kusů, kterou na počet objednávek má. Podle dat z minulého týdne bylo dosud objednáno přes 9 tisíc aut, ale doručeno novým majitelům jich bylo jen asi 2 200.
Bohužel neznáme složení oněch devíti tisíc objednávek, nevíme, kolik z nich je Challengerů a kolik Chargerů a kolik Challengerů má manuální šestikvalt a kolik naopak automatickou osmistupňovou převodovku. Oba mají své výhody, sedan je praktičtější, kupé může mít manuál. Pokud stále nevíte, který z Hellcatů se vám líbí více, posloužit může video níže, které je srovnává.









O oba dva Hellcaty je mezi zákazníky tak velký zájem,...








... že automobilka musela omezit objednávky, aby stihla vyrábět
Zdroj: Auto News
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 10 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejnovější články
Nechvalně proslulý německý tuner se vyřádil na novém BMW M5, ale asi to vzal za špatný konec. Teď vypadá jako Honda Civic
před hodinou
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 3 hodinami
BMW M končí s verzemi Competition. Zdánlivě logický krok je dalším nepochopením emotivní stránky věci
před 4 hodinami
Stellantis nezná meze, do nabídky vrací i motor 7,0 V8 s až 1 014 koňmi, navíc levně
před 6 hodinami
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
