Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu

Land Wind X7, čínská kopie Range Roveru Evoque může být ozdobena také nárazníkem a čelní maskou, které design a loga originálu už kopírují zcela.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu

7.8.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Land Wind X7, čínská kopie Range Roveru Evoque může být ozdobena také nárazníkem a čelní maskou, které design a loga originálu už kopírují zcela.

Land Wind X7 známý jinak jako čínská kopie Range Roveru Evoque zamířil tento týden do prodeje. Na tom není nic až tak překvapivého, daný krok jsme již avizovali. Stejně jako fakt, že Britové se chtě nechtě museli smířit s tím, že čínské zákony jsou benevolentní a ochranu duševního vlastnictví neberou vůbec v potaz. Je však otázkou, zda se to přece jen nezmění - Land Wind totiž mírou své drzosti překračuje veškeré dosud známé meze.

Už samotný prodej auta více než podobného zavedenému britskému SUV je od tak významné čínské firmy drzý, není to ale vše. Přímo v dealerstvích Land Windu si totiž ze koupit nárazníky a čelní masky, které jsou zcela přesnou kopií těch britských, včetně log Land Roveru. Mimo to pak můžete model X7 ozdobit ještě nápisy Range Rover a Evoque. V ten moment již pomalu ani cvičené oko na první pohled zvenčí nepozná, že jde o kopii a nikoliv originál. V Číně nic nového, je ale přece jen rozdíl, jestli si takovou „úpravu” provedete doma z věcí koupených na eBayi nebo vám ji provede sám prodejce značky.

Je to pozoruhodné i proto, že jde o údajně neoriginální a netovární doplňky, akorát nabízené v oficiálních showroomech značky. Nabízí se tak otázka, jakým způsobem se externí firma dostala k modelu X7, aby zejména zmiňovaný nárazník a čelní maska mohly být uchyceny na okopírovaný Evoque. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby šlo o utajovaný holport mezi oběma společnostmi. A jsme také zvědavi, jak se nyní k celé záležitosti postaví Land Rover. Přeci jen, nyní již jde o mnohem více než o okopírování designu, jakkoli je zjevné, že se Land Wind před nařčením z něčeho takového dopředu kryje.

Daný vývoj tedy budeme bedlivě sledovat, a jakmile nastane nějaká změna, ihned se s ní přihlásíme. Trochu ovšem máme strach, že ani tentokráte nenajde britská automobilka u čínské komunistické vlády ochranu. Bude tedy zajímavé sledovat, co a jak Číňané zkopírují příště.


Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 1 - LandWind X7 prislusenstvi 01Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 2 - LandWind X7 prislusenstvi 02Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 3 - LandWind X7 prislusenstvi 03Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 4 - LandWind X7 prislusenstvi 04Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 5 - LandWind X7 prislusenstvi 05Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 6 - LandWind X7 prislusenstvi 06Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 7 - LandWind X7 prislusenstvi 07Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 8 - LandWind X7 prislusenstvi 08Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 9 - LandWind X7 prislusenstvi 09Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 10 - LandWind X7 prislusenstvi 10Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 11 - LandWind X7 prislusenstvi 11Dokonalý klon: čínský Evoque lze přímo u dealera doplnit logy či maskou originálu - 12 - LandWind X7 prislusenstvi 12
Čínský LandWind zašel opravdu daleko. Model X7 totiž nabízí i s logem Land Roveru a nápisy Range Rover a Evoque

Zdroj: Car News China

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše