Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden

Je potěšující vidět, že nejméně jeden majitel Ferrari F50 pouze „nesuší” svůj vzácný stroj v garáži. To je ale zřejmě to jediné pozitivní, co si lze z natočených záběrů odnést.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden

8.1.2019 | Mirek Mazal

Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden

/

Je potěšující vidět, že nejméně jeden majitel Ferrari F50 pouze „nesuší” svůj vzácný stroj v garáži. To je ale zřejmě to jediné pozitivní, co si lze z natočených záběrů odnést.

Pozoruhodná nehoda dvou Ferrari se odehrála před pár dny v japonském regionu Kantó na ostrově Honšú. Řidiči italských sporťáků si z veřejné dálnice udělali za plného provozu něco jako závodní dráhu a proháněli se mezi ostatními automobily pohybujícími se nesrovnatelně nižší rychlostí. Následky této jízdy natočila palubní kamera v jednom z nezúčastněných vozů.

Záběry ukazují vzácné, typicky červené Ferrari F50 v pravém pruhu a černé Ferrari 360 Modena vlevo. Závodník s rudým supersportem patrně neodhadl rychlost svého soka a při proplétání se volnými pruhy mu zkřížil cestu. Situace nevypadá zas až tak dramaticky, rival za volantem novějšího a méně cenného stroje ale neudržel nervy na uzdě. Zbrklou reakcí tak navedl auto rovnou na krajnici, kde dostal smyk a bezvládně narazil do středových svodidel.

„Vítěz” klání pokračoval dál v cestě, patrně si byl vědom toho, že bude lepší se z místa vytratit. Tmavá 360 schytala zásah ze všech stran, přední nárazník úplně odpadl a zadní partie se změnily v hromadu šrotu. Vzhledem k tomu, že nejde o příliš ceněný model, půjde nejspíše o totální škodu.

Video ukazuje, že někteří majitelé 349 vyrobených kusů F50 tento vzácný stroj používají v provozu, tento to ale nevzal za správný konec. Také připomíná, že krotit stovky koní těchto ještě hodně „mechanických” mašin není práce pro každého a pokoušet se o to v takové rychlosti v provozu není ani trochu rozumné. Skoro se chce říci, že jiné následky tento nápad pomalu ani mít nemohl...


Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 1 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 01Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 2 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 02Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 3 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 03Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 4 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 04Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 5 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 05Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 6 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 06Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 7 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 07Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 8 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 08Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 9 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 09Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 10 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 10Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 11 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 11Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 12 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 12Dva řidiči Ferrari závodili za plného provozu, zpátky domů dojel jen jeden - 13 - Ferrari F50 proti 360 Modena nehoda 13
Improvizovaný závod dvou Ferrari drze vyhrál model F50. Souboj nervů dopadl fatálně pro novější typ 360 Modena

Zdroj: bech1119@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše