Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche

Jsou auta, která v klasických mycích linkách nevídáme. A když už, jde o výjimku. V této jsou k vidění velmi pravidelně, nabízí něco speciálního?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche

29.4.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jsou auta, která v klasických mycích linkách nevídáme. A když už, jde o výjimku. V této jsou k vidění velmi pravidelně, nabízí něco speciálního?

Mycí linky obecně nejsou pro lak auta příliš zdravé - i když můžou být lepší než neumělé ruční mytí. Proto si řada lidí myje auto sama. Obecně platí, že u ručních myček vídáme lepší, dražší auta, a naopak u mycích linek stávají levnější, obyčejnější vozy.

Existují ale výjimky a jedním z nich je očividně myčka MacCarwash v nizozemském Amersfoortu. Nabízí i boxy pro ruční mytí, ale také klasickou mycí linku, ve které vůz pomaličku projíždí kartáči a tryskami. A na fotkách vidíme i vozy Bentley, Ferrari a Porsche - nikoliv v boxech, nýbrž v mycí lince.

Snažili jsme se zjistit, jestli MacCarwash používá nějakou speciální technologii mytí, která nepoškozuje lak, ale nepodařilo se nám nic takového najít. Nizozemci ji pouze označují za špičku svého druhu, což by sedělo, ale pořád tu vidíme kartáče, které lak ohrožují, třebaže ty látkové se tváří ohleduplněji než plastové.

Pokud jste v tomto oboru zběhlejší, třeba nám povíte, čím je tato linka zvláštní a proč si v takové míře vysloužila i důvěru majitelů takových aut. A nebo nám třeba potvrdíte, že se tu prostě schází větší množství majitelů aut, která o ně nemají zájem příliš pečovat. Nebo třeba jen nemají čas, a tak berou „lepší” mycí linkou prostě zavděk....


Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 1 - myci linka bentley ferrari 03Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 2 - myci linka bentley ferrari 04Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 3 - Myci linka Ferrari Bentley Porsche 01Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 4 - myci linka bentley ferrari 01Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 5 - myci linka bentley ferrari 02Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 6 - Myci linka Ferrari Bentley Porsche 02
Ferrari, Bentley nebo špičková Porsche v mycí lince člověk jen tak neuvidí. Tady nejsou výjimkou

Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 7 - Myci linka Ferrari Bentley Porsche 03Ferrari nebo Bentley v kartáčové mycí lince se hned tak nevidí. Sem jezdí, i Porsche - 8 - Myci linka Ferrari Bentley Porsche 04
A obecně tu není nouze o „lepší auta”

Zdroje: Autojunk, MacCarwash@Facebook

Marek Bednář

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.