Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit

(+ video) Textilní myčky se prezentují jako ty šetrné k laku auta, realita je ale jiná. Pokud jste ji skočili na lep, jde to spravit, stačí trocha šikovnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit

9.2.2016 | Marek Bednář | 89 příspěvků

Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Textilní myčky se prezentují jako ty šetrné k laku auta, realita je ale jiná. Pokud jste ji skočili na lep, jde to spravit, stačí trocha šikovnosti.

Možná jste zaznamenali náš článek o devíti chybách, kterých se lidé dopouští při mytí auta. Navštěvování kartáčové mycí linky tam vůbec není, to je nultá chyba, genesis, něco, co člověk s láskou ke svému autu prostě neudělá.

Pochopitelně chápeme jejich velkou přednost, a tou je rychlost a snadnost použití. Prostě zaplatíte, stroje vůz vůz umyjí a je hotovo. Jenže zejména současné vodou ředitelné laky se poškrábou tak snadno, že už jediná návštěva myčky vás bude nutit přilepit si na kapotu samolepku s pavoukem - všechno okolo bude vypadat jako pavučina. A tahle oběť alespoň nám za onu snadnost a rychlost nestojí.

Jenže ne každá myčka má kartáče. Některé jsou plné reklam o tom, že lak nepoškrábou, protože místo plastových kartáčů používají jemnější textilní. Leckdo se nechá zlákat a byť jistě platí, že každá myčka je jiná a třeba i existuje taková, která auto skutečně nepoškrábe, my jsme ještě nepotkali.

Majitel černého Volkswagenu CC na fotkách níže si myslel, že ji našel a rok a půl tam se svým autem jezdil. Pak ale při důkladnější inspekci zjistil, že zázračnou myčku neobjevil. Poškození laku je skutečně výrazné - shora byl lak ještě docela v pořádku, ale na bocích auta byly vidět tisíce drobounkých škrábanců, jak nejlépe ukazují fotografie níže. Jistě, na tmavé barvě to je víc vidět, ale takhle by lak po pouhém roce a půl vypadat nepochybně neměl.

Zní to jako smutný příběh, ale nemusí končit takto. Najdete-li šikovného člověka, který umí auto umýt a rozleštit lak od takovýchto škrábanců, je to pořád stav, který jde zachránit a který nemusí končit lakováním poškrábaných dílů. Přiložené fotky pochází od pana Josefa Čepely, který se všemožnému čištění, leštění a drobným opravám aut věnuje v Hodoníně a soudě podle toho, co jsme z jeho práce mohli vidět, jde o mistra svého řemesla.

Podívejte se sami, co s Volkswagenem CC provedlo opakované textilní mytí a jak se jej podařilo dát zase do pořádku. A pro ilustraci přikládáme ještě fotky staršího Passatu Variant, kde si můžeme prohlédnout vylepšení vzhledu kdysi černého lesklého sloupku a rozleštění škrábanců pod klikami, na které je právě tento typ klik dost náchylný. I tohle se dá zvládnout...


Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 1 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 01Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 2 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 02Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 3 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 03Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 4 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 04Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 5 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 05Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 6 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 06Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 7 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 07Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 8 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 08Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 9 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 09Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 10 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 10Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 11 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 11Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 12 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 12Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 13 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 13Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 14 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 14Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 15 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 15Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 16 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 16Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 17 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 17Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 18 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 18Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 19 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 18aTohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 20 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 19Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 21 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 20Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 22 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 21Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 23 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 22Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 24 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 23Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 25 - myti hodonin vw cc hadrova mycka 24
„Hadrová” mycí linka také může lak dost poškodit. Dnes je už auto jako nové

Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 26 - myti hodonin passat vnt 01Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 27 - myti hodonin passat vnt 02Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 28 - myti hodonin passat vnt 03Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 29 - myti hodonin passat vnt 04Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 30 - myti hodonin passat vnt 05Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 31 - myti hodonin passat vnt 06Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 32 - myti hodonin passat vnt 07Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 33 - myti hodonin passat vnt 08Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 34 - myti hodonin passat vnt 09Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 35 - myti hodonin passat vnt 10Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 36 - myti hodonin passat vnt 11Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 37 - myti hodonin passat vnt 12Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 38 - myti hodonin passat vnt 13Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 39 - myti hodonin passat vnt 14Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 40 - myti hodonin passat vnt 15Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 41 - myti hodonin passat vnt 16Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 42 - myti hodonin passat vnt 17Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 43 - myti hodonin passat vnt 18Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 44 - myti hodonin passat vnt 19Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 45 - myti hodonin passat vnt 20Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 46 - myti hodonin passat vnt 21Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 47 - myti hodonin passat vnt 22Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 48 - myti hodonin passat vnt 23Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 49 - myti hodonin passat vnt 24Tohle udělá laku vašeho auta „šetrná” textilní myčka. Dá se to ale napravit - 50 - myti hodonin passat vnt 25
Tento Passat Variant nejlépe ukazuje navrácení původního lesku černému B-sloupku

Zdroj: Mytí aut Hodonín@Facebook

Marek Bednář

Diskuze 89 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše