Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba

Tříválce Ecotec a HTP budou mít zdatného následníka. Ford plánuje nasadit svou verzi nově také do Fiesty, narozdíl od Focusu ale bez turba.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba

17.2.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tříválce Ecotec a HTP budou mít zdatného následníka. Ford plánuje nasadit svou verzi nově také do Fiesty, narozdíl od Focusu ale bez turba.

Ford začne do Fiesty montovat nový tříválcový motor o objemu 1,0 litru. Prozatím to není oficiální tiskové sdělení, ale informace pocházející ze zdroje blízkého automobilce a dostal se k ní britský magazín What Car. Překvapivá tato zpráva určitě není. Bylo by značně pošetilé myslet si, že když se downsizing dotkne Focusu, mine menší Fiestu.

Malý tříválcový motor s turbodmychadlemve Focusu zajímavých 125 koní a 170 newtonmetrů. Je sice pomalejší než nejvýkonnější verze čtyřválce 1,6 Duratec Ti-VCT (125 k), který nahrazuje, ale Ford tvrdí, že to vykompenzuje téměř o litr nižší průměrná spotřeba. Jaká bude nakonec realita, to se ještě necháme překvapit, každopádně teď možná přemýšlíte, že 125 turbokoní by Fiestě docela slušelo. Tím by se nejmenší motor vyšvihl až na výkonový vrchol, protože atmosférická šestnáctistovka je v malém hatchbacku naladěná na 120 koní.

Britové ovšem tvrdí, že si na turbodmychadlo můžeme nechat zajít chuť. Ve Fiestě se objeví atmosférická varianta s výkonem cirka 80 koní a jejím úkolem bude nahradit čtyřválec o objemu 1,25 litru, který má dnes 60 nebo 82 koní. Se zavedením tříválcového motoru, jehož spotřeba by se měla pohybovat kolem 4,0 l/100 km se počítá na podzim, společně s příchodem facelitované Fiesty.

Otazník ale visí nad označením. Jméno Ecoboost bylo až dosud vyhrazeno čistě pro přeplňované jednotky. Že by 1,0 Eco?


Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba - 1 - Ford Fiesta Zetec S 01Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba - 2 - Ford Fiesta Zetec S 02Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba - 3 - Ford Fiesta Zetec S 03
Ford Fiesta dostane tříválec 1,0 bez turba - 4 - Ford Ecoboost 1L
Tříválec Ecoboost by dosud vyhrazen pro Focus. Nově se s faceliftem objeví také ve Fiestě, ale bez turbodmychadla.

Zdroj: What Car

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.