Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Honda CR-V 2012: nové fotky a specifikace po japonské premiéře
29.11.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Honda letos spustí prodej nového modelu CR-V nejen ve Spojených státech, ale i v Japonsku. Díky tomu pro vás máme další fotky a specifikace jedné „evropštější” motorizace.
Novou čtvrtou generaci Hondy CR-V jsme si podle možností již detailně představili. Dosud jsme ale měli možnost nahlédnout pouze na motorizaci amerického modelu s čtyřválcem o objemu 2,4 litru, který se v Evropě nebude prodávat patrně ani tentokrát. Japonská verze připravena k odhalení v rámci tokijského autosalonu nám asi napoví více. Také druhá pohonná jednotka ale nepřinesla nic nového, takže „nový styl, stará technika“ platí i pro dvoulitr.
Jak si tento motor se známým výkonem 150 koní při 6 200 ot./min. a točivým momentem 192 Nm při 4 200 ot./min. povede v nové karoserii, zjistí japonští zákazníci ještě letos. Prodej tam startuje od 5. prosince a ve Spojených státech jen o deset dní později. To u nás v Evropě budeme vědět až v příštím roce, někdy na podzim. Honda zřejmě potřebuje více času na doladění dieselu, bez něhož by se na starém kontinentu neobešla.
Na domácím trhu bude CR-V nést označení podle jednotlivých motorizací 20G a 24G. První z nich by měla mít výlučně převodovku s plynule měnitelným převodem CVT ve spojení s pohonem předních kol. Automobilka uvádí průměrnou spotřebu 6,9 l/100 km v japonském cyklu a pouze 6,7 litru podle amerických norem. Silnější benzínový agregát 2,4 s pohonem všech, výkonem necelých 190 koní a pětistupňovou automatickou převodovkou by mělo jezdit za 9,4 l/100 km (podle Japonců 8,6 l), předokolka pak za rovných devět.
Ceny jsou rovněž známy, i když je uvádíme spíše pro zajímavost, než že by měly mít přesnou výpovědní hodnotu. Levnější a slabší verze 20G bude stát na japonském trhu v přepočtu necelých 620 tisíc, typ 24G pak přibližně 680 tisíc korun.














































Japonci se tradičně obejdou bez dieselů. CR-V tam bude k mání se zážehovými motory 2,0 a 2,4.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Poslední sbohem: Pět ostrých kompaktů se spalovacími motory si to rozdalo ve sprintu, dva z nich hrají svou vlastní ligu
před 2 hodinamiBMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
včeraMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025
Nejčtenější články
Garáž vydala poklad v podobě sotva jetého prvního elektromobilu Škody. Dnes zapomenutý propadák nevznikl ani ve 20 kusech
7.7.2025Hasiči znovu varují před požáry elektrických aut a nemožností s nimi efektivně bojovat, nikdo je neposlouchá už roky
8.7.2025„Deelektrifikovaný” Fiat 500 zná svou cenu, použitelnější auto prodávají Italové dramaticky levněji
8.7.2025V této zemi nesmíte autem překročit hranici jinak než se skoro plnou nádrží, jinak riskujete pokutu až 8 000 Kč a povinné dotankování
8.7.2025Porsche už láká na elektrický Cayenne. Větší úspěch mu nemůže zajistit ani česká krasavice, ani legenda Top Gearu
8.7.2025
Živá témata na fóru
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 08.05. 09:07 - řidičBOB
- Politický koutek 08.04. 19:59 - M.Z.
- Onboard videa 08.04. 19:44 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 08.04. 18:16 - Stepan
- S větrem ve vlasech.... 08.04. 15:36 - jerry
- Bellet J 12 RS 08.03. 21:39 - M.Z.
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.03. 20:27 - řidičBOB
- Nový C3: vzhled na jedničku 08.03. 11:17 - pavproch