Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny

I na český trh konečně dorazilo kupé Hyundai Genesis. Jde o jihokorejský sportovní vůz klasické koncepce s pohonem zadní nápravy, podélným uložením motoru a cenovkou od 769 990 Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny

30.3.2011 | Jaroslav Vavera | 4 příspěvky

Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I na český trh konečně dorazilo kupé Hyundai Genesis. Jde o jihokorejský sportovní vůz klasické koncepce s pohonem zadní nápravy, podélným uložením motoru a cenovkou od 769 990 Kč.

Hyundai Genesis Coupe není žádnou žhavou novinkou, v Asii a v Americe se úspěšně prodává již léta. Ani v Evropě pak není neznámou, konec konců k mání byl od loňského roku i na Slovensku. České zastoupení ale jakoby tomuto modelu nevěřilo a do své nabídky jej zařadilo až letos. Pozdě, ale přece, dalo by se říci. Nyní je kupé Genesis definitivně k mání i u nás, a tak se pojďme podívat, co nabízí.

Novinka rozšiřuje portfolio značky o výkonný čtyřmístný sportovní model. Její pohon obstarávají alternativně buď slabší přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 154 kW (210 k), nebo vidlicový šestiválec 3,8 s výkonem 223 kW (303 k). Tyto motory umožňují vozu dosažení největší rychlosti 222 resp. 240 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 8 s u slabší, či 6,4 s u výkonnější verze. Výkon je přenášen vždy na kola zadní nápravy přes manuální nebo automatickou šestistupňovou převodokvu (pouze pro šestiválec) a samosvorný diferenciál. K zajímavému kupé navíc patří i zajímavá cena, která začíná u provedení s motorem 2,0 TCI na částce 769 990 korun. Špičková verze V6 pak stojí 829 990 Kč, za automat se připlací dalších 40 tisíc korun.

Vůz disponuje i velmi bohatou standardní výbavou, připlatit si můžete v podstatě jen za metalízu.. Kompletní český ceník včetně úplného přehledu výbav si můžete stáhnout zde (PDF, 336 kB).

Na Hyundai Genesis Coupe se navíc vztahuje rozšířená pětiletá komplexní záruka bez omezení kilometráže. Ta zahrnuje i asistenční služby v rámci EU zdarma a kondiční prohlídky zdarma, dále také výměnu oleje a olejového filtru včetně náplně zdarma a možnosti využít možnost nadstandardní služby „pick-up service“. Ta spočívá v tom, že servis vozidlo vyzvedne u zákazníka před opravou a vrátí zpět po opravě. Jako bonus majitel obdrží vůz po servisu vždy umytý a vyčištěný.


Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny - 1 - Genesis_Coupe Genesis_Coupe2Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny - 2 - Genesis_Coupe Genesis_Coupe3Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny - 3 - Genesis_Coupe Genesis_Coupe1Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny - 4 - Genesis_Coupe Genesis_Coupe4Hyundai Genesis Coupe: korejský sporťák zná své české ceny - 5 - Genesis_Coupe Genesis_Coupe5
Hyundai Genesis Coupe

Jaroslav Vavera

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.