Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Jaguar XE Sportbrake: nové kombi by mohlo vypadat takto (ilustrace)
9.10.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Jaguar XE má konkurovat BMW řady 3, takže bude potřebovat i kombík. Zatím jediná ilustrace, jak by mohl vypadat, možná nebude tak daleko od pravdy.
Vcelku čerstvě, na pařížském autosalonu představený Jaguar XE, se dá považovat za nástupce modelu X-Type, který se vyráběl v letech 2001 - 2009. A také bude konkurovat vozům jako Mercedes třídy C nebo BMW řady 3. Z těchto důvodů se nedá moc pochybovat, že i XE dostane verzi kombi.
Jak by mohla vypadat, představil designér Remco Meulendijk na jednom obrázku. Není to nic moc ohromujícího, v podstatě se díváme na sedan XE, včetně možná trochu příliš velkých zadních světel, s přidanou střechou z XF Sportbrake, kterýžto stroj nejen evropské silnice již nějakou dobu brázdí. Tato ilustrace, třebaže je docela jednoduchá, by nemusela být daleko od pravdy.
Již víme, že XE má dostat například dvojité přeplňování, osmiválec nebo čtyřkolku. Kombík zatím potvrzen není, ale pravděpodobný je rozhodně, stejně jako přídomek Sportbrake, kterým je pojmenováno i větší XF. A říci, že jezdíte Jaguarem, není špatné, i když to bude dieselový kombík, třeba s pohonem všech kol.
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Paříže.


Takto si Jaguar XE Sportbrake představuje Remco Meulendijk...


















... a takto se Jaguar XE sedan ukázal v Paříži
Zdroj: Design RM
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
včera
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
Nejnovější články
Mercedes zkouší hodit vidle do premiéry nového BMW řady 3, úplně stejným stylem začal odhalovat novou třídu C
před hodinou
Audi konečně rozhodlo o budoucnosti své vlajkové lodi. Pro tuto chvíli je oficiálně, definitivně a bez náhrady mrtvá
před 2 hodinami
Bentley po propadu prodejů, zisku i marží odpískalo 4 elektrické modely z 5. A ten pátý by radši nenabídlo, propustí stovky lidí
před 4 hodinami
Stellantis potvrzuje otočku i v Evropě, odhalil nový čistě benzinový motor pro svá zdejší auta
před 5 hodinami
Ferrari říká, že je mu ukradené, že Mazda nabídla auto se stejným jménem jako první. A možná má pravdu
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 03.18. 12:35 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.18. 12:13 - pavproch
- Přituhuje 03.18. 08:27 - Brus
- Detektory policejních radarů 03.17. 18:20 - řidičBOB
- Pneu koutek 03.17. 13:03 - Vrooom
- BMW Divize 03.17. 10:29 - Vrooom
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.17. 09:51 - mattonecz
- Hyundai a vše kolem nich! 03.16. 18:37 - jerry
