Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Jaguar XF Sportbrake: nové kočičí kombi na první ilustraci
2.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Jaguar už jednou s kombíkem šlápl šeredně vedle. Teď ale na vlně úspěchu prakticky všeho co vyrobí věří i tom, že na trhu uspěje také s novým kombi.
Už od července víme, že Jaguar koketuje s myšlenkou vrátit se na trh s kombíkem. Jasné je i to, že z kočičí smečky si baťůžek na záda připne model XF a z pozdějšího vyjádření šéfdesignéra značky víme, že novinka ponese jméno Sportbrake (opravdu Sportbrake a nikoli Sport Break jak kdysi špatně z rozhovoru pochopil magazín Autovisie).
Je zřejmé, že Britové nás připravují na to, že nové kombi prostě bude a dosvědčily to i nedávné špionážní fotografie. Na ty bohužel nemáme licenci, ale můžeme vám s jistotou říci, že maskovaný vůz nebyl přistižen náhodou. Oblepen kamufláží s výzvou o následování kanálu tohoto chystaného modelu na Twitteru se jej automobilka spíše snažila ukázat světu než potají vyzkoušet jeho prototyp.
I když už z těchto snímků bylo trochu patrné, jak to s designem prakticky se tvářícího „iks-efka” dopadne, chtělo to stále spoustu představivosti. Pokud se vám nechce namáhat si mozkové závity, můžete si pravděpodobnou podobu budoucího XF Sportbrake prohlédnout i na ilustraci Ivana Martinoviće z PS Garage. Ten vycházel právě ze zmíněných špionážních fotek a i když se můžeme zbavit dojmu, že se při rychlé photoshopové práci nevyhnul několika disproporcím, daleko od pravdy beztak nebude.
Hotový vůz by se měl představit světu příští rok a otázkou je nyní hlavně to, jak jej zákazníci přijmou. X-Type Estate byl svého času zvláště v kombinaci s naftovým motorem považován za fatální omyl a ránu pro tehdejší klientelu Jaguaru. Jenže v době, kdy britská značka s úspěchem prodává XF 2,2 D, je její klientela zjevně zcela odlišná a s kombíkem by neměla mít problém. Inu, časy se mění...

Jaguar XF Sportbrake by měl vypadat přibližně takto














X-Type Estate byl svého času symbolem zmaru, Jaguar je ale dnes v jiné pozici
Ilustrace: Ivana Martinović, PS Garage
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Peugeot ohromil reklamou plnou koček. A vyhrál si s ní. Jenže málokdo si pamatuje, co vlastně propaguje
včera
Novému brutálnímu Mustangu GTD se postavily obě generace superdrahého Fordu GT, dodnes toho litují
19.1.2026
Asi jen v souboji Bugatti s Koenigseggem je možné, aby ve sprintu jedno auto proletělo kolem druhého ve 300 km/h
18.1.2026
Nejčtenější články
Elektrický supersport Rimacu je takový propadák, že se nedaří vyprodat ani 40kusovou edici, musí k ní nabízet podíl na řízení firmy
23.12.2025
Jen 25 lidí si bude moci koupit tento Rolls-Royce. Je to asi o 25 víc, než by šlo bez rozpaků snést
23.12.2025
Chcete to nejlevnější auto na provoz? Máte v podstatě jedinou možnost, stejná značka ovládla všechny segmenty, ve kterých figuruje
23.12.2025
Lada začala prodávat svá auta v jedné z nejnebezpečnějších zemí světa, i to je její náhrada za zakázané evropské trhy
24.12.2025
Tvůrce Call of Duty zemřel při ošklivé nehodě se svým Ferrari, kolemjdoucí vše natočili na video
24.12.2025
Živá témata na fóru
- Zbraňový koutek 01.22. 17:07 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 01.22. 16:09 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 01.22. 13:29 - Brus
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 01.22. 13:10 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 01.22. 11:14 - pavproch
- BMW Divize 01.22. 11:09 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.22. 09:37 - pavproch
- Rychlodotazy 01.22. 08:21 - řidičBOB
