Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h

Jaguar se v Moskvě nepochlubil jen novým pohonem všech kol pro modely XF a XJ, vytáhl i nový XFR Speed Pack coby nejrychlejší XF vůbec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h

30.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jaguar se v Moskvě nepochlubil jen novým pohonem všech kol pro modely XF a XJ, vytáhl i nový XFR Speed Pack coby nejrychlejší XF vůbec.

„V podmínkách s nízkou přilnavostí, jako je sníh nebo led, systém automaticky přenese výkon na všechna čtyři kola, čímž vozu dodá trakci, stabilitu a řidiči důvěru. Takto vybavené modely XF a XJ jsou naprosto ideální pro ruskou zimu, jaro, léto a podzim,“ pokusil se odlehčit své vystoupení na moskevském autosalonu ředitel Jaguaru Adrian Hallmark, čímž ale evidentně naznačil, jak jsou pro britskou značku tamní zákazníci důležití.

Pohon všech kol, pro který Jaguar prozatím nevymyslel žádné speciální jméno a říká mu prostě jen AWD, však není jediným magnetem pro návštěvníky. Automobilka z portfolia indického koncernu Tata vyrukovala také s dále přiostřenou verzí modelu XFR s přídomkem Speed Pack, která tím navazuje na XJ Sport a Speed.

Na rozdíl od XKR-S se nejedná o model s vyladěným motorem o výkonu 550 koní, ačkoli je veřejným tajemstvím, že Britové na XFR-S skutečně pracují a měli by jej představit buď ještě letos nebo v příštím roce. Speed Pack je v podstatě výbavová nadstavba nedávno testovaného XFR osazeného kompresorovým pětilitrem o výkonu 510 koní. Jeho specialitou je posunutý elektronický omezovač rychlosti z 250 na 280 km/h, přičemž Jaguar ve své tiskové zprávě tvrdí, že došlo k „revizi kalibrace motoru a převodovky“.

Jaguar XFR Speed Pack je zvnějšku rozpoznatelný podle nenápadného předního lízátka namontovaného pod předním nárazníkem a upravujícím proudění vzduchu pod podvozkem. Poněkud více na očích je pak malý spoiler na víku zavazadlového prostoru s integrovaným třetím brzdovým světlem.

Kontrola českého ceníku ukazuje, že XFR Speed Pack zatím není jeho součástí, vzhledem k premiéře je však více než pravděpodobné, že v případě zájmu budou mít prodejci relevantní informace už v nejbližších dnech.


Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 1 - Jaguar XFR Speed Pack 00Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 2 - Jaguar XFR Speed Pack 01Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 3 - Jaguar XFR Speed Pack 02Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 4 - Jaguar XFR Speed Pack 03Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 5 - Jaguar XFR Speed Pack 04Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 6 - Jaguar XFR Speed Pack 05Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 7 - Jaguar XFR Speed Pack 06Jaguar XFR Speed Pack: až vás omrzí omezovač rychlosti na 250 km/h - 8 - Jaguar XFR Speed Pack 07
Výsadou verze Speed Pack bude možnost jezdit až 280 km/h

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.