Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce

O požárech Lamborghini slýcháme často, nikdy se ale nepovedlo zachytit jejich průběh od začátku do konce. Tady ano a je to smutná podívaná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce

3.8.2017 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O požárech Lamborghini slýcháme často, nikdy se ale nepovedlo zachytit jejich průběh od začátku do konce. Tady ano a je to smutná podívaná.

Na zprávy o hořících supersportech není těžké narazit, většinou jsou ale vidět jen ohořelé zbytky popř. to, jak požár dokonává svoje dílo zkázy. Tentokrát ale vidíme takový incident úplně celý - od bezstarostné jízdy autem přes jeho zastavení a vyšlehnutí prvních plamenů až po dohašení, o které se postarali přivolaní hasiči.

Hořící auto je opět Lamborghini, bohužel - je to model Gallardo LP570-4 Superleggera. K požáru došlo v americkém Seattlu na jedné z vnitřních ulic, a to poté, co onen vůz údajně sjel s dálnice do města. Co bylo příčinou, nevíme, ale je možné, že viníkem je již odhalené problematické odvětrávání palivové nádrže.

V každém případě je pozoruhodné, jak klidně posádka k požáru přistupuje - spolujezdec dokonce vystoupil až poté, co auto začalo hořet. Vidíme i dva pokusy o uhašení ručním hasicím přístrojem, ale nějaký spěch se nekoná. Frustrace z neúspěšného hašení je na straně řidiče poměrně jednoznačná, všimněte si letícího prázdného hasicího přístroje v čase 1:40.

Hasiče někdo jistě zavolal poměrně rychle, jsou na místě během pěti minut a vůz postupně uhasí, i když také jim chvíli trvá, než se dají do práce. Poškození vozu je ale v tu dobu už obrovské, a to přes to, že od začátku požáru uběhne pár minut a amatérské pokusy o uhašení nebyly úplně marné. Berme to jako poučení - bojovat s tímto živlem v autě není jednoduché a pro případ, že se s něčím podobným setkáte, bychom doporučovali poněkud „akčnější” postup, než jaký tu předvedla posádka vozu. Třebaže v tomto případě se naštěstí nikomu nic nestalo, tedy krom jednoho výjimečného Lamba...


Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce - 1 - lamborghini gallardo superleggera pozar seattle 01Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce - 2 - lamborghini gallardo superleggera pozar seattle 02Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce - 3 - lamborghini gallardo superleggera pozar seattle 03Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce - 4 - lamborghini gallardo superleggera pozar seattle 04Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce - 5 - lamborghini gallardo superleggera pozar seattle 05Jak to vypadá, když vzplane Lamborghini? Tady je vidět požár od začátku do konce - 6 - lamborghini gallardo superleggera pozar seattle 06
Postup ohně je vážně rychlý, postupná frustrace majitele zřejmá

Zdroj: Michael B@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.