Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche

Podle Mezinárodního měnového fondu čeká většinu světa kvůli pandemii koronaviru ještě větší ekonomická recese, než se zprvu předpokládalo. Řadu lidí tak svírají nejasné ekonomické vyhlídky, ne však těchto 16 kupců Porsche 911 Turbo S.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche

30.6.2020 | Petr Prokopec

Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche

/

Foto: Mick Kok, Autoblog.nl

Podle Mezinárodního měnového fondu čeká většinu světa kvůli pandemii koronaviru ještě větší ekonomická recese, než se zprvu předpokládalo. Řadu lidí tak svírají nejasné ekonomické vyhlídky, ne však těchto 16 kupců Porsche 911 Turbo S.

Porsche 911 Turbo S je aktuálně nejrychlejším a ve verzi Cabriolet i nejdražším modelem, jaký si u prodejců značky z Zuffenhausenu můžete pořídit. Za kombinaci 650 koní a plátěné střechy dáte 6 579 000 Kč, což opravdu není málo. Na druhou stranu však můžete počítat s jízdou s větrem ve vlasech, stejně jako s akcelerací z klidu na stovku za 2,8 sekundy. Tomu jen málokterý movitý zákazník dokáže odolat, zvláště když se od něj vlastně nevyžadují profesionální zkušenosti. Díky automatu a systému Launch Control totiž jen zašlápnete plynový pedál až po kobereček a je hotovo.

Opětovnému představení německého kabrioletu se ale dnes věnovat nebudeme. Místo toho zaujala naši pozornost série fotografií, jenž byla pořízena v nizozemském Gelderlandu. Tamní dealer značky totiž aktuálně předal zákazníkům naráz hned 11 exemplářů otevřené verze a aby toho nebylo málo, doplnilo je i pět kupátek se stejnou motorizací. To znamená, že v jednu dobu se na firemním parkovišti nacházelo 10 400 koní a 12 800 Nm točivého momentu, za něž bylo zaplaceno přes 100 milionů korun.

Tuto skupinku bychom přitom mohli brát za další potvrzení skutečnosti, že Porsche na rozdíl od jiných výrobců koronavirus příliš nezasáhl. Ostatně již dříve vyrukovalo s překvapivými informacemi korejské zastoupení, které letos slaví rekordní rok. Od ledna do května bylo totiž prodáno o 46 procent více vozů než v předchozím období. Prodejci tak spíše než o skladových vozech začínají mluvit o vyprázdněných showroomech, neboť zakrátko nebudou mít pro zákazníky ani předváděčky.

Zajímavé je pak zjištění, že nizozemští majitelé nového Porsche 911 Turbo S evidentně nemají rádi výstřednosti. Tedy takové vlastnosti, které jsou hlavně s kabriolety párovány poměrně automaticky. Přesto však z oněch šestnácti kousků žádný nebyl nalakován třeba na červeno, žluto nebo azurovo. Místo toho tu maximálně máme červené plátno střechy. Většina pak navíc sáhla i po standardních litých kolech, jakkoliv pár lidí upřednostnilo i kousky divize Exclusive Manufaktur. Tím ale specifika prakticky končí, asi se ani v Nizozemsku nenosí vystupovat příliš z řady.


Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche - 1 - Porsche 911 Turbo S 2020 predani 16 kusu 01Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche - 2 - Porsche 911 Turbo S 2020 predani 16 kusu 02Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche - 3 - Porsche 911 Turbo S 2020 predani 16 kusu 03Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche - 4 - Porsche 911 Turbo S 2020 predani 16 kusu 04Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche - 5 - Porsche 911 Turbo S 2020 predani 16 kusu 05Jediný dealer předal klientům naráz 16 nejdražších a nejrychlejší Porsche - 6 - Porsche 911 Turbo S 2020 predani 16 kusu 06
Šestnáct nových Porsche 911 Turbo S za více než 100 milionů se na jednom parkovišti jen tak nevidí. Foto: Mick Kok

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše