Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý

Nová generace korejského sedanu je „evropštější“ než řada evropských modelů. Zatím však má potvrzen prodej pouze na domácím a americkém trhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý

8.1.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová generace korejského sedanu je „evropštější“ než řada evropských modelů. Zatím však má potvrzen prodej pouze na domácím a americkém trhu.

O novém korejském sedanu již několikrát byla řeč. To ostatně není překvapivé, neboť Kia představila novou generaci modelu Cadenza již v listopadu. Nicméně ani dva měsíce po odhalení oficiálních ilustrací stále nejsou k dispozici veškerá technická data. Momentálně tedy můžeme pouze spekulovat třeba o venkovních rozměrech, které se vůči předchůdci zdají být větší. S ohledem na to nejspíše došlo k nárůstu místa pro cestující vpředu a vzadu, také v tomto ohledu však oficiální informace chybí.

Tajemstvím je zahalen také motorový prostor, ačkoliv zde nám mnohé napovídá označení 3.3 na zádi nafocených modelů. Je totiž prakticky jisté, že stejně jako Genesis G90 dostane také Kia Cadenza nový 3,3litrový přeplňovaný šestiválec, který v sesterském voze zásobuje zadní nápravu 370 koňmi skrze osmistupňovou automatickou převodovku. Zatím sice nikde není psáno, že Cadenza bude obdařena na chlup stejnou konfigurací, nicméně více než tři stovky koní nabídne zcela určitě.

Počítat bychom tedy měli s velkým vnitřním prostorem a jízdní dynamikou, jež doplní vcelku atraktivní design. Pro mnohé je dokonce nová Cadenza „evropštější“ než celá řada evropských vozů. Do značné míry za to mohou i některé prvky, kterým evidentně stály předobrazem modely Starého kontinentu. Např. nová reinterpretace „tygřího čumáku“ vypadá tak trochu jako čelní maska Volva. Za zalomení zadního okna by se pak nemuselo stydět BMW.

Ve světle všech těchto kvalit bychom tak měli absence korejského sedanu na evropských trzích opravdu litovat, ačkoliv zatím nebylo nikde potvrzeno či vyvráceno, že se nová Cadenza na Starý kontinent nepodívá. Do Ameriky ovšem zamíří zcela určitě, a to jako modelový rok 2017. Její debut tedy můžeme očekávat na autosalonu v New Yorku, prodej se pak rozjede v posledních šesti letošních měsících.


Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 1 - Kia Cadenza 2016 nova sada 01Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 2 - Kia Cadenza 2016 nova sada 02Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 3 - Kia Cadenza 2016 nova sada 03Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 4 - Kia Cadenza 2016 nova sada 04Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 5 - Kia Cadenza 2016 nova sada 05Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 6 - Kia Cadenza 2016 nova sada 06Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 7 - Kia Cadenza 2016 nova sada 07Kia Cadenza 2016 na nových fotkách, příchod do Evropy stále není jistý - 8 - Kia Cadenza 2016 nova sada 08
Kia Cadenza se pod korejským označením K7 ukázala na nové sadě fotek

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek