Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kia Cadenza 2016: nová generace se dere ven, vzhledem připomíná BMW
12.11.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Korejský sedan se na prvních ilustracích pyšní sportovním designem a luxusním interiérem, v jehož případě lze počítat s větším prostorem pro cestující.
Stávající Cadenza není zrovna nejúspěšnějším modelem korejské automobilky. Na evropských trzích se vůbec nenabízí, v Americe pak prodeje v posledních dvou letech nepřesáhly deset tisíc exemplářů a letos nedosáhnou ani loňské výše. Vše by ale mohla změnit nová generace, která dorazí již příští rok a kterou nám značka prezentuje na prvních oficiálních ilustracích. Prohlédnout si tak můžeme opravdu dynamicky stylizovaný sedan, v jehož případě by pomalu stačilo rozetnout čelní „tygří nos“ vedví a máme tu nové BMW.
Stranou tohoto podobenství tu máme úzké a dozadu protažené světlomety, které počítají s LEDkami pro denní svícení. Diodami jsou pak ostatně tvořeny i mlhovky zasazené do sportovního čelního nárazníku a najdeme je rovněž vzadu, kde jim společnost dělá výraznější odtrhová hrana zavazadelníku. Na bocích si pak můžeme povšimnout obřích litých kol, jejich velikost však dozajista bude na prvních oficiálních záběrech menší. Nicméně se dá předpokládat, že za příplatek by Kia takové dvacítky či jednadvacítky nabídnout mohla.
Naši pozornost můžeme přesunout do interiéru, kde je patrný velký posun v oblasti volby materiálů a designu. Je samozřejmě opět otázkou, jak vše bude vypadat v reálu, nicméně aktuálně se dá hovořit o konkurenci pro prémiovou ligu. Máme tu totiž dřevěné dekory a metalické ozdoby, s nimiž je spárováno kožené čalounění. To nenajdeme pouze na sedadlech, ale také na středové konzoli a výplních dveří, přičemž na výběr nejspíše bude i kontrastní prošívání.
Další detaily Kia prozatím drží pod pokličkou, i když alespoň naznačuje, že očekávat máme více prostoru než v případě předchůdce. Pod kapotou se pak nejspíše objeví stávající 3,3litrový benzinový šestiválec, který nyní produkuje 297 koní a 345 Nm točivého momentu. Do nové generace by si ovšem mohl přinést o trochu vyšší výkon, přičemž dle spekulací jej má doplnit dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec. Zda se tak ale skutečně stane, to je zatím ve hvězdách, stejně jako není jasná evropská budoucnost tohoto modelu.



Nová Kia Cadenza vypadá na prvních oficiálních ilustracích nadmíru působivě a přitažlivě
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nový Renault 5 je další obézní vepřík, který vypadá dobře jen na fotkách, působí jako karikatura originálu
včeraNovátorská Corvette E-Ray v evropské verzi si střihla přízemní let po Autobahnu, na 250 km/h je jako nic
včeraMax Verstappen se neobvykle zjevil na sociálních sítích a setřel rekordmana, který zpochybňoval jeho výkon zajetý pod falešným jménem
18.5.2025
Nové na MotoForum.cz
- Superbike: Rozchod Rabata a Motoxracingu. Přijde Rinaldi? 19.5.2025
- Triumph Speed Triple 1200 RX 2026: limitovaná edice 19.5.2025
- Toprakův vítězný hattrick se nepodařil 18.5.2025
- SSP300: Vítězí KTM před Kove a Yamahou 18.5.2025
- Další turecké vítězství v Mostě; zásluhou Cana Öncua, 15. Vostatek 18.5.2025
Nejnovější články
Fiat zjevně věří, že spalovací 500 bude megahit, od listopadu bude mít k dispozici celou slavnou továrnu v Mirafiori
před hodinouNoblesní, kdysi extrémně drahé Bentley Azure se dnes prodává za cenu Škody Scala, tento kus názorně ukazuje, proč tomu tak je
před 2 hodinamiS elektromobily na věčné časy a nikdy jinak! Prodejní šéf VW po všem opakuje matku všech klišé: „Budoucnost je elektrická.”
před 4 hodinamiPotomci zesnulého sběratele chtěli rychle prodat vzácnost, kterou koupil za 33 milionů, v aukci bez rezervy splakali nad výdělkem
včeraNekupujte si elektromobil, v roce 2030 už ho ani nebudete mít čím nabíjet, varují Nizozemci na základě zprávy operátora sítě
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva