Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kia Optima 2016: nová generace na prvních obrázcích, působí hodně odvážně
19.3.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Čtvrtá generace se začíná odhalovat, přičemž naživo ji uvidíme v dubnu v New Yorku. Obří litá kola a titěrné boční prosklení u toho ale nebudou.
Novou Kiu Optima jsme čekali již na ženevském autosalonu, nakonec však na výstaviště Palexpo dorazil „pouze“ koncept Sportspace. Takový krok ale ve výsledku nebyl vůbec na škodu, neboť Korejci nám dokázali, že dokážou přijít s opravdu působivým designem - dokonce takovým, který by z fleku mohl být považován za italský. Jsme přitom zvědavi, kolik linií a detailů bude přeneseno na produkční verzi, která bude debutovat za pár týdnů v New Yorku. Značka totiž sice aktuálně pustila do světa první oficiální ilustrace.
Z těch samozřejmě nevyčteme vše. Je přinejmenším velmi nepravděpodobné, že bychom v sérii dostali nízko položenou linii střechy, velmi úzká boční skla a mohutná litá kola. Spíše počítáme s poněkud umravněnější verzí, která by ovšem i tak mohla být zajímavou alternativou vůči Fordu Mondeo, Škodě Superb a Volkswagenu Passat. Českému modelu by přitom mohla konkurovat i prostorem na zadních sedadlech, neboť prototypy načapané špionážními fotografy mají delší zadní dveře než stávající provedení.
Pod kapotou se očekávají vesměs tytéž pohonné jednotky, jaké pohání stávající generaci. Benzinovou část nabídky tedy zastoupí 2,4litrová atmosféra, které společnost budou dělat 1,6litrové a dvoulitrové přeplňované motory. Většina z těchto agregátů ale bude dostupná hlavně na americkém trhu, zatímco pro Evropu je určen modernizovaný 1,7litrový diesel. Mimo se ovšem hovoří také o příchodu diesel-elektrického hybridního provedení.
Nic bližšího ale již dále nebylo řečeno, pár spekulací se ovšem týká v úvodu zmíněného konceptu Sportspace. Ten by totiž měl být předobrazem sériového kombíku, který by mohl dorazit zhruba rok nebo dva po sedanu. Zda ale na tomto šprochu je pravdy více než trochu, to prozatím nemůžeme potvrdit.

Nová Kia Optima se prozatím ukázala na oficiálních ilustracích
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
před 7 hodinami
Toyota už sepsala parte současné Supře. Skončí brzy, nic jiného místo ní nenabídne
včera
Poslední svolávací akce konečně provalila počet skutečně prodaných Tesel Cybertruck
26.10.2025 (1)
Nové na MotoForum.cz
- Petronas Honda: Velké změny se blíží 16:00
- Konec Michaela Rinaldiho v MS-Superbike 14:51
- Kdy bude Bulega testovat Ducati MotoGP? 09:43
- Zbude jedno místo pro Salače? včera 15:04
- Update Noah Dettwiler včera 14:44
Nejnovější články
Do dražby bez rezervních cen jde sbírka aut a lodí odsouzeného podvodníka, vkus mu nejde upřít
před 6 hodinami
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
před 7 hodinami
Kia chce vyrazit proti autům jako VW Golf R s tímhle. Přejeme hodně zdaru, už vzhledem bude odrazovat
před 9 hodinami
Muž si koupil v roce 1975 nové Porsche 911 Turbo. Jezdí s ním dodnes, kdy může, po 50 letech má najeto už 1,33 milionu km
před 10 hodinami
Německé automobilky chtějí nařídit povinné dobíjení hybridů, smysl pro realitu je pořád dalece míjí
dnes
Živá témata na fóru
- Onboard videa 10.28. 20:58 - M.Z.
- Politický koutek 10.28. 13:04 - Carrert93
- Autokosmetika 10.28. 12:59 - Carrert93
- Toyota GT 86 / Subaru BRZ 10.27. 19:29 - Snowman000
- Dříve M135i, nyní ///M2 10.27. 12:11 - Vrooom
- Fiat a vše kolem nich 10.27. 10:36 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 10.26. 17:40 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 10.26. 13:40 - pavproch
