Kia Rio 2011: nová generace je venku, i s motorem 1,2 turbo

Kia před malou chvíli uvolnila první oficiální fotografie nové generace modelu Rio. Zaujme příjemným designem, i novou techikou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia Rio 2011: nová generace je venku, i s motorem 1,2 turbo

11.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Kia Rio 2011: nová generace je venku, i s motorem 1,2 turbo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kia před malou chvíli uvolnila první oficiální fotografie nové generace modelu Rio. Zaujme příjemným designem, i novou techikou.

O brzkém příchodu nové generace Ria se hovoří již nějaký ten pátek a není velkým překvapením, že se místem jeho premiéry stane březnový autosalon v Ženevě. V malé předpremiéře si ale vůz můžeme prohlédnout již nyní, a tak se pojďme podívat, co nabídne.

Po stránce designu jde o typickou Kiu poslední doby. Charakterizuje ji nekonfliktní elegantní vzhled a typické pojetí přídě v současném stylu značky. Lehce klínovitý profil a boční linie stoupající od předního kola až k zadním světlům přidávají trochu dynamičtější vzezření, záď je naopak spíše usedlá a nepouští do tvarů koncových světlometů ani zádě jako takové více invence.

Vůz je oproti dosavadní generaci o něco větší. Znatelně se změnil rozvor náprav, když si připsal dodatečných 70 mm (celkem tedy činí 2 570 mm) a slibuje pasažérům více vnitřního prostoru. Samotná karoserie pak narostla o 55 mm do délky, o 25 mm do šířky, výška se ale snížila o 15 mm. Sluší se dodat, že objem zavazadlového činí na 292 litrů a vůz bude v Evropě prodáván výlučně jako tří a pětidvéřový hatchback.

Do interiéru nového Ria zatím nahlédnout nemůžeme, automobilka ale slibuje „vysoký standard kvality, který je obvyklý spíše ve větších, luxusnějších automobilech.” To je ovšem fráze, kterou vídáme snad ve všech tiskových zprávách krom těch, které uvádějí vozy nejvyšší třídy...

A co na to technika? I v tomto směru se změnilo mnohé. Z chystané široké škály motorů zatím máme informace o dvou - malém dieselu o objemu 1,1 litru s výkonem 70 k a přeplňovaném zážehovém agregátu o objemu 1,2 litru s přímým vstřikováním. Ten se však na trhu objeví až v příštím roce. Žádné další parametry neznáme, pouze že malý diesel vyprodukuje emise CO2 ve výši 85 g na kilometr, spotřeba paliva by tomu měla odpovídat.

Jak jsme již zmínili, Kia Rio pro rok 2011 oslaví svůj debut na autosalonu v Ženevě v úterý 1. března spolu s další novinkou, již dříve představeným novým Picantem a hybridní verze sedanu Kia Optima, která má ale zatím namířeno jen na americký trh. Věříme, že se na švýcatské půdě dozvíme o Riu více a to včetně specifikací jeho slibného nového motoru.


Kia Rio 2011: nová generace je venku, i s motorem 1,2 turbo - 1 - Kia Rio 2011 prvni 01Kia Rio 2011: nová generace je venku, i s motorem 1,2 turbo - 2 - Kia Rio 2011 prvni 02

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.